Wrocław ma mapę rzemieślników. Skorzystaj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szklarz, złotnik czy szewc to zawody, które powoli odchodzą w zapomnienie. Aby temu zapobiec fundacja Open Mind stworzyła wrocławską mapę rzemieślników, z której skorzystać może każdy.

Projekt Rzemiosło Wrocławia podkreśla znaczenie i aktualność zawodów rzemieślniczych. Na mapie internetowej można znaleźć cechy, manufaktury i pracownie.

– Dużo się mówi o lokalności, a Rzemiosło Wrocławia to narzędzie, żeby ją po prostu praktykować. Szczególnie, że jest to alternatywa dla tej jednakowości, która współcześnie zalewa nas globalnie – mówi Weronika Jaśkiewicz z fundacji Open Mind.

Rzemieślnicy nie tylko na wrocławskim Nadodrzu

Wrocławscy rzemieślnicy są niezwykle aktywni na Nadodrzu. Na mapę trafić mogą jednak również inny fachowcy.

– Zachęcamy rzemieślników i artystów z całego Wrocławia do zgłaszania się do nas. Wtedy my możemy dopisać ich do takiej listy, a pracownia czy manufaktura jest widoczna w internetowej mapie – dodaje Weronika Jaśkiewicz.

Chociaż mogłoby się wydawać, że zawody rzemieślnicze tracą na znaczeniu, okazuje się, że wciąż potrzebne są takie usługi.

– Wynika to z tego, że sieciówki robią takie wymiary, takie długości na przykład spodni, że nie pasują na każdego klienta – tłumaczy Teresa Urbanek, krawcowa.

Dlaczego wrocławianie szukają rzemieślników?

Teresa Urbanek od 7 lat prowadzi własną pracownię krawiecką. Z jakich usług najczęściej korzystają klienci?

– Najczęściej klienci przychodzą skracać spodnie, a panie dopasować sukienkę. Wiadomo, że czasem po zakupie trzeba ją dopasować tak, żeby klientka była zadowolona – mówi krawcowa.

Oprócz mapy wrocławskich rzemieślników powstał także projekt przedstawiający fachowców z całego Dolnego Śląska.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy