Wrocław miastem włączającym? Rusza 2. Dialogopolis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław z roku na rok staje się coraz bardziej międzykulturowym i różnorodnym miastem. Spotyka się tu wiele różnych grup społecznych, narodowościowych, etnicznych i wiekowych. Miasto włączające będzie motywem przewodnim tegorocznej, drugiej edycji Dialogopolis, czyli cyklu spotkań, warsztatów i rozmów o tym, w jaki sposób zmienia się tkanka społeczna Wrocławia.

W wyniku wybuchu wojny w Ukrainie przybyli nowi uchodźcy, dlatego chcemy podjąć związane z tą sytuacją problemy. Druga kwestia związana z miastem włączającym, to fakt, że Wrocław należy do miast międzykulturowych od zeszłego roku. Miasto międzykulturowe to jest idea i program Rady Europy, który pozwala na przeprowadzenie wytycznych dotyczących strategii dialogu międzykulturowego w różnych miastach Europy – mówi Albert Miściorek, koordynator.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 2 czerwca od podsumowania dotychczasowych działań pomocowych. W programie przewidziano także spotkanie z żywymi bibliotekami oraz dyskusje na temat tego, w jaki sposób planować działania włączające różne grupy społeczne.

Ta edycja będzie poświęcona bardzo Wrocławiowi, więc chcemy zobaczyć, co się wydarzyło, zrobić krótkie podsumowanie. Dużo osób, mieszkańców i wolontariuszy włączyło się w te działania pomocowe od początku. Będzie troszkę statystyk na ten temat, jak poszczególne jednostki miejskie i organizacje pozarządowe zadziałały. Następnie zrobimy warsztaty, spotkania stolikowe połączone z konsultacjami społecznymi tak, aby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć, jak ma wyglądać polityka integracji międzykulturowej. Trzecie wydarzenie w tym dniu rozpoczynającym to jest debata dotycząca lokalnych praktyk migracyjnych. Będą różne warsztaty i debaty dotyczące dialogu i edukacji międzykulturowej, między innymi o zarządzaniu konfliktami międzykulturowymi. Obecnie odnotowujemy napięcia społeczne we Wrocławiu oraz innych miastach związane z nowymi mieszkańcami. Chcemy, żeby edukatorzy mieli tę wiedzę. Zapisy już są na naszej stronie przejsciedialogu.wcrs.pl można zobaczyć program z linkiem do zapisów – podkreśla Albert Miściorek, koordynator.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy