Wrocław Miasto Przygody. Nowa kampania turystyczna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wystartowała kampania turystyczna „Wrocław Miasto Przygody”, w ramach której powstał między innymi zwiastun promocyjny. Będzie pokazywany w różnych miastach Polski, między innymi w Warszawie i Sopocie. Do kampanii dołączyło także Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Ma ona na celu przyciągnąć do naszego miasta więcej turystów. Przypomnijmy, że w 2022 roku Wrocław zwiedziło ponad 6 mln osób.

W zwiastunie pojawił się wątek opactwa ołbińskiego i skarbu, który według legendy mieści się w grobowcu Piotra Włostowica. Opactwo ołbińskie obejmowało prawie 50 budynków i posiadało trzy świątynie. W 1529 roku zostało rozebrane, a jego cegły wmurowano w różne wrocławskie budynki. Elementy opactwa ołbińskiego można między innymi zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu na wystawie stałej „Sztuka Śląska Średniowieczna”.

To jest przede wszystkim dwustronny tympanon z jednego z wejść do Kościoła Najświętszej Maryi Panny i św. Wincentego oraz rzeźbione detale, które są w stałej ekspozycji naszego muzeum w galerii „Śląskiej rzeźby kamiennej XII-XVI w.”, czyli grupa zwiastowania oraz wizerunek biskupa – mówi Grzegorz Wojturski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Dla Muzeum Narodowego, w roku jego 75-tych urodzin, jest to wielka radość i satysfakcja, że mogliśmy wziąć udział w tym wspólnym promocyjnym projekcie razem z miastem Wrocław i Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Wierzymy, że będzie to kampania, która odniesie sukces i ściągnie do Wrocławia kolejne miliony zwiedzających. Wierzymy, że te kolejne miliony zawitają również do Muzeum Narodowego, żeby oglądać Skarby Ołbińskie – mówi Magdalena Skrabek, Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

W powstaniu filmu promocyjnego uczestniczyło 150 osób. Jednym z głównych bohaterów został aktor Daniel Olbrychski. 

Ach, Wrocław, Wrocław. To same piękne wspomnienia. Już chyba one trwają od blisko 60 lat. Bo po raz pierwszy przyjechałem do Wrocławia na krótki epizod w pierwszym moim filmie z Andrzejem Wajdą „Popioły”. To był 1964 rok. Oczywiście każdorazowy przyjazd tutaj napawa mnie radością oraz wspomnieniami również osobistymi – mówi Daniel Olbrychski, aktor.

To pierwsza tak poważna kampania po okresie pandemii. Mieliśmy jedną kampanię billboardową w Polsce, poświęconą temu, że dawno się nie widzieliśmy i spotkamy się we Wrocławiu, bo Wrocław to miasto spotkań i czeka na tych wszystkich, którzy chcą go odwiedzić. Obecna kampania wychodzi nieco dalej, po raz pierwszy wchodzimy do kin, po raz pierwszy operujemy trailerem filmowym, jako elementem kampanii turystycznej, jako jedną z głównych kanw – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie visitWroclaw.eu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy