Wrocław mówi „Złap deszcz”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O tym, że zasoby wody pitej niebezpiecznie się kurczą słyszymy już od jakiegoś czasu. Aby zapobiec tragedii, we Wrocławiu rusza trzecia edycja programu „Złap deszcz”.

„Złap deszcz” to projekt dotacyjny, dzięki któremu z Urzędu Miasta we Wrocławiu, można uzyskać dofinansowanie na łapanie deszczówki – mówi Grzegorz Rajter z Urzędu Miasta we Wrocławiu. 

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na ekologię i oszczędzanie wody. Hydrolodzy coraz częściej alarmują, że w tej części Europy, w której się znajdujemy, zaczyna jej brakować. Deszczówka może zastąpić większość zużywanej przez nas wody.

W programie mogą uczestniczyć spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. To wynik współpracy z mieszkańcami – mówi Grzegorz Rajter.  

Jedną z beneficjentek zeszłorocznej edycji projektu jest pani Hanna Goławska, która skorzystała z dofinansowania.

W zeszłym roku złożyłam wniosek na wybudowanie dwóch zbiorników deszczowych i dwa ogrody deszczowe, które przechwytują nadmiar wody – mówi Hanna Goławska, wrocławianka.  

Wnioski można składać zdalnie. Szczegółowe informacje dotyczące programu „Złap deszcz” można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl