Wrocław na weekend [28.01-01.03]

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
We Wrocławiu w piątek, sobotę i niedzielę zawsze odbywają się ciekawe wydarzenia. Z myślą o Państwie co tydzień będziemy tworzyli cykl Wrocław na weekend.

Lodowiska do końca marca zapraszają wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Na ul. Spiskiej, Wejherowskiej, czy Stadionie Wrocław można jeździć od rana do wieczora. Na miejscu także można wypożyczyć sprzęt.

– Widzimy, że zainteresowanie łyżwiarstwem we Wrocławiu jest dosyć spore. Mamy w stolicy Dolnego Śląska cztery lodowiska sezonowe. W tym sezonie uruchomiona także ślizgawkę na Stadionie Wrocław – mówi Maciej Moczko, WCT Spartan.

W ostatni weekend lutego można odwiedzić również miejską Dżunglę. Tropikalne gady, olbrzymie pająki i wiele innych zwierząt. Wszystkie te stworzenia można zobaczyć, a niektóre nawet dotknąć.

– Posiadamy kilka zwierząt niebezpiecznych. Jeśli chodzi o skorpiony czy pająki, to absolutnie wszystkie gatunki na świecie są jadowite. Jednak ptaszniki, które my posiadamy, mają słaby jad. Najbardziej niebezpiecznym zwierzęciem, które zamieszkuje Miejską Dżunglę jest skolopendra – informuje przewodnik w Miejskiej Dżungli Jakub Adamus.

Miejska Dżungla znajduje się na wrocławskim tarnogaju. W galerii BWA odbywa się międzynarodowa wystawa invisibile – niewidzialne.

– Wybraliśmy do współpracy dwie uczelnie z innych kontynentów z USA i Nowej Zelandii. Chciałyśmy zobaczyć to zderzenie kulturowe, jak ludzie z innych kultur potrafią się dogadać ze sobą za pomocą sztuki, czy prace ich ze sobą korespondują – mówi Aleksandra Trojanowska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

– Te prace łączy podejście do sztuki. Chociaż to było mało planowane na początku widać ludzi z różnych kontynentów, którzy nadają na tych samych falach – dodaje Sarah Epping, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wystawa jest bezpłatna i otwarta do 21 marca, czyli do pierwszego dnia wiosny w galerii studio BWA Wrocław przy ul. Ruskiej. W każdą sobotę i niedzielę odbywają się także spacery z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym.

– To jest nowy cykl od trzech lat, dzięki czemu można zwrócić większą uwagę na kolekcję szklarniowe, dowiedzieć się czegoś więcej na temat roślin. Podczas spaceru z przewodnikiem możemy zobaczyć wanilie, monstery, pieprz, czy inne rośliny – mówi Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

Wstęp na zimowe zwiedzanie jest biletowany. W najbliższy weekend na Stadionie Wrocław odbędą również się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Organizatorzy zapowiadają, że ma być to największa tego typu impreza turystyczna w tej części Polski. Targi rozpoczną się w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 10:45 i potrwają do niedzieli. Kopalnia – Strefa Wakacji zaprasza co niedziele na morsowanie. Co daje kąpiel w lodowatej wodzie?

– Poprawia nasze krążenie ma również bardzo wiele zalet psychicznych. Przełamujemy swoje bariery i strach przed zimnem, wzmacnia nas to i rozwija – podkreśla Krzysztof Gajewski, stowarzyszenie pływanie bez piany.

Morsowanie i zimowe pływanie potrwa do 29 marca w każdą niedziele.

Dla osób kochających muzykę Fryderyka Chopina w Sky Towerze odbędą się koncerty z okazji dwieściedziesiątych urodzinn wielkiego kompozytora. Wydarzenie potrwa trzy dni od piątku do niedzieli i odbędzie się na parterze budynku. Wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy