Wrocław na weekend dla rodzin [06-08.03]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stolica Dolnego Śląska w weekend tętni życiem. atrakcji dla rodzin z dziećmi nie brakuje. Oto kilka z nich.

We Wrocławskim Teatrze Lalek na dzieci  czeka coś specjalnego. Spektakl Agaty Kucińskiej opowiada historię Króla, który na nowo uczy się budowania relacji z ludźmi. Oprócz tego przedstawienie wykorzystuje technikę „malowania światłem” we współpracy z Cloud Theater. Premiera w sobotę – 7. marca. 

Połączenie animacji lalki i gry aktora z rysowaniem światłem na żywo. To wszystko w interakcji i wspólnym działaniu – mówi Agata Kucińska, reżyserka i scenografka.

Atrakcją, która od lat cieszy się sporym powodzeniem całych rodzin to wrocławskie ZOO. Poza zwierzętami, które stale czekają na odwiedzających, nowością jest akwarium z najbrzydszą żaba na świecie. Gatunek pochodzi z okolic Peru a dokładnie z Jeziora Titicaca.

Bardzo ciekawa żaba, która ze względu na niska zawartość tlenu w wodzie wytworzyła nadmiar skóry. Wyglada jak kobieta, która założy kilka rozmiarów za duży płaszcz.. więc widok jest dość ciekawy – dodaje Joanna Kij, ZOO Wrocław. 

Vertigo Jazz Club wraz z Alicja Janosz co sobotę proponują poranne warsztaty wokalne dla dzieci. Tam najmłodsi pod czujnym okiem instruktorki będą uczyły się śpiewu w formie zabawy. Celem warsztatów jest przekazanie dzieciom wielu barw świata muzyki. Spotkania odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza to dzieci w wieku od 3- 6 lat, a druga to dzieci w wieku 7 do 11 lat, w których uczestniczą same.

Teatr dla najmłodszych, czyli Teatr Małego Widza w pierwsza sobotę marca zaprasza na spektakl A kuku, w którym aktorzy postarają się wykorzystać zwykłe pudełka w nietypowy sposób. Pobudzanie wyobraźni dzieci we wczesnym okresie ma ogromny wpływ na ogólny ich rozwój. Przedstawienie A kuku spróbuje sprostać temu wyzwaniu. 

Wisiorek dla Ewy, czyli własnoręcznie wykonana biżuteria dla mamy albo babci, podarowana na Dzień Kobiet. Tak wolną niedzielę mogą spędzić dzieci w Muzeum Narodowym. Zabawy plastyczne Katarzyny Kalinowskiej są dedykowane dzieciom  w wieku 6 do 12 lat, w ramach cyklu „Z rodziną do muzeum”

Zimę, która powoli ustępuje wiośnie można pożegnać, wybierając się na łyżwy po raz ostatni. 8 marca kończy się sezon lodowiska na Stadionie Wrocław. 

Dla małych i nieco starszych kibiców piłkarskiego Śląska Wrocław alternatywą na spędzenie wolnego popołudnia jest zwiedzanie stadionu meczowego. Oglądanie tarasu widokowego, a także zwiedzanie z przewodnikam, który oprowadzi po wszelkich jego zakamarkach. Do wyboru jest kilka tras: drogą gości, piłkarzy lub dziennikarzy. 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy