Wrocław. Nowe oblicze Bulwaru Słonecznego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bulwar Słoneczny w okolicy pl. Bema we Wrocławiu zyska nowe oblicze. Zostaną tutaj wyremontowane chodniki, ścieżki rowerowe, a także to miejsce będzie o wiele bardziej zielone.

To miejsce ma przede wszystkim cel edukacyjny. Na Bulwarze Słonecznym powstanie ścieżka upamiętniająca 100-lecie przyznania praw wyborczych Polkom. Wrocław to miasto solidarne z kobietami, otwarte i tolerancyjne.

– Jesteśmy na Bulwarze Słonecznym, to miejsce dedykowane kobietom. Będzie taką ścieżką edukacyjną i będzie pokazywało, kiedy kobiety w Polsce i innych krajach nabywały prawa wyborcze. Myślę, że dla nas będzie to szalenie ważne, ale dziś już jest to bardzo ważne w kontekście polityczno-społecznym, w którym się znajdujemy, bo to teraz kobiety i mężczyźni razem walczą o prawa kobiet — mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Kobiety walczyły o ten Bulwar Słoneczny i tu będzie 160 tablic, które będą upamiętniały, to jak kobiety musiały sobie wykuwać w walce swoje prawa — podkreśla Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

– Prawa wyborcze jeszcze 100 lat temu nie były takie powszechne, a były kraje w Europie, w których kobiety uzyskały prawa wyborcze dopiero w latach 70. i jest to Szwajcaria — dodaje Joanna Nyczak, Wrocławska Rada Kobiet.

Polki wywalczyły prawo wyborcze ponad 100 lat temu, bo w 1918 roku. Bulwar Słoneczny we Wrocławiu zyskał nowe oblicze. Zostaną wyremontowane chodniki, a także ścieżki rowerowe. Zostaną także nasadzone nowe drzewa i postawione dodatkowe siedziska.

– Na odcinku 370 m od skrzyżowania z ul. H Probusa, a placem Bema powstanie ścieżka rowerowa, dużo nowych nasadzeń i te tablice — dodaje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Pojawią się także elementy małej architektury, dwa betonowe małe siedziska, przyozdobione donicami, w których będzie nasadzona zieleń. Pojawi się tutaj 55 drzew oraz około 1200 różnych krzewów i bylin — mówi Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym miesiącu. Do końca maja przyszłego roku ten odcinek i nowa aranżacja Bulwaru Słonecznego ma być gotowa.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy