Wrocław: Oddział ZUS-u przy ul. Reymonta już otwarty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
ZUS przy ul. Reymonta jest już czynny. W ostatnich kilku latach placówka przeszła gruntowną przebudowę i zmieniała się nie do poznania.

To był obiekt, który wcześniej pełnił funkcję hotelu robotniczego, w związku z tym nie był on absolutnie dostosowany do obsługi klientów. Z tego powodu przebudowaliśmy praktycznie cały obiekt – mówi Mariusz Jedynak, wiceprezes ZUS, członek zarządu nadzorujący pion administracji i zamówień publicznych.

W tej chwili stanowisk jest więcej niż było poprzednio. Sama sala ma ponad 300 metrów kwadratowych, jest klimatyzowana oraz jest dostosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Mamy cztery stanowiska z pętlami indukcyjnymi, mamy również wejście przy drzwiach automatycznych z poziomu zero i każda osoba na wózku świetnie sobie z tym poradzi – mówi Anna Maćkowiak, dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu.

Obiekt również w tym zakresie został rozszerzony o sale na potrzeby orzecznictwa lekarskiego. Ponieważ wcześniej orzecznictwo lekarskie i badania na potrzeby rentowe odbywały się tutaj obok, w obiekcie biurowym, który też miał swoje bariery. W związku z tym została dobudowana powierzchnia, to jest dodatkowych 240 metrów kwadratowych, która została dostosowana do przeprowadzanych badań przez lekarzy. Sam obiekt został również poddany gruntownej termomodernizacji, wymianie stolarki okiennej. Cała inwestycja kosztowała 14,9 mln zł – mówi Mariusz Jedynak, wiceprezes ZUS, członek zarządu nadzorujący pion administracji i zamówień publicznych.

Jak pan ocenia te zmiany? – Ciężko mi oceniać, bo rzadko tu bywałem, ale jak na razie pozytywnie. Na pewno jest tu mniej tłoczno niż na przykład na ul. Litomskiej, bo tam byłem.

Nigdy nie byłem w innych, tak że nie mam porównania. Dopiero idę teraz na emeryturę, więc chcę się dowiedzieć. – Ale fakt, że nie ma kolejek? – To fakt. – To chyba dobrze? – Dla mnie tak, bo nie mam za dużo czasu, żeby tu przebywać.

Wygląd, wystrój jest nieporównywalny. W tej chwili widzę przede wszystkim obsługę. Bo kiedyś jak dawniej tu się przyszło, to były kolejki, mnóstwo ludzi. Dzisiaj jakoś tych ludzi nie widać. Nie wiem od czego to zależy, pewnie większość ludzi nie wie jeszcze, że placówka jest już czynna – mówią klienci ZUS-u przy ul. Reymonta we Wrocławiu.

Właściwie po trzech latach udało nam się oddać budynek do użytkowania klientom. Z pełną satysfakcją mogę powiedzieć, że warto było czekać. Klienci i pracownicy sygnalizują, że budynek im się podoba, że jest wygodny w użytkowaniu – mówi Anna Maćkowiak, dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy