Wrocław przykładem dla seniorów ze Świebodzina

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław oferuje szereg aktywności i możliwości dla seniorów. Tutaj działa ponad 80 klubów seniorów oraz różne organizacje aktywizujące. O dobrych praktykach i współpracy mogli dowiedzieć się goszczący w ramach wizyty studyjnej seniorzy ze Świebodzina.
  • Rocznie mamy takich wizyt co najmniej kilka. To jest wymiana dobrych praktyk mówiąc krótko. I to nie tylko jest tak, że Wrocław chociaż ma się czym pochwalić, ale też chcemy poszukiwać rozwiązań czy przypatrywać się problemom, które nas nie dotyczą, ale mogą pojawić się gdzieś w przestrzeni, a ktoś już znalazł na to rozwiązanie, czy ma jakąś dobrą praktykę – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Tym razem do Wrocławskiego Centrum Seniora zagościło Stowarzyszenie na rzecz edukacji POMOST ze Świebodzina.

  • Przyjechaliśmy z naszą grupą seniorów, z naszego klubu seniora, który prowadzimy w stowarzyszeniu. Wizyta studyjna ma na celu to, żeby poznać trochę inną przestrzeń, w innym miejscu innych ludzi, którzy prowadzą podobne działania, ale jednak w szerszym zakresie, co nas interesuje, to to, żeby poznać po prostu różnego rodzaju chociażby projekty, z których tutaj klub seniora korzysta, który tworzy różnego rodzaju możliwości. Też żeby nasi seniorzy zobaczyli, jak też inni tutaj funkcjonują, jakie są możliwości, bo to też jest inspiracja, że też inni też to robią – podkreślają przyjezdni.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy