Wrocław. Ruszył Uniwersytet pod Chmurką

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu ruszył Uniwersytet pod Chmurką. Jest to cykl darmowych warsztatów dla dzieci od 6-12 lat. Uczestnicy nie kryją radości z wykonywanych eksperymentów.

– Jest mega fajnie, cieszę się, że nie siedzę przed komputerem w domu. Można tu poznać wiele kolegów i koleżanek. Zaraz będą wybuchy z colą – zachwycali się uczestnicy chemicznych warsztatów.

I były wybuchy z colą i to jakie. Uniwersytet pod Chmurką wystartował 4 sierpnia i pierwsza tura warsztatów potrwa do 16. Jest to cykl zajęć dla dzieci zorganizowanych przez Stowarzyszenie Edukacja Krytyczna. W programie Uniwersytetu pod Chmurką oprócz zajęć chemicznych, jest także lekcja w ogrodzie botanicznym, w lesie, gry z robotami, a także inne atrakcje.

– Te dwa cykle warsztatów są stworzone w nawiązaniu do 10 różnych wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. Są spotkania, warsztaty, wycieczki – podkreśla Alina Metelytsia, wolontariuszka ze Stowarzyszenie Edukacja Krytyczna.

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia, dzieci można zapisać do Uniwersytetu pod Chmurką za pomocą strony Stowarzyszenie Edukacja Krytyczna.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy