Wrocław. Ścieżka rowerowa w kierunku Jagodna gotowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na dworze robi coraz cieplej, a wiosenna pogoda sprzyja temu, że wrocławianie chętnie przesiadają się na dwa kółka. Dobra wiadomość dla mieszkańców południowej części miasta. Kończy się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Hubskiej i Bardzkiej. Nowa droga rowerowa połączy Jagodno i Dworzec Główny. Przejazd tą trasą zajmie kilka minut.

Ścieżka powstała, żeby połączyć dwie istniejące już drogi rowerowe. Dzięki budowie tego brakującego fragmentu, rowerzyści bez konieczności szukania alternatywnych tras, będą mogli przejechać z okolic Dworca Głównego w kierunku Jagodna.

Likwidacja nieciągłości na trasach rowerowych to jest bardzo ważna rzecz, nad którą pracujemy. Ona również pojawia się w tym roku. Te nieciągłości na niektórych pracach również planujemy zniwelować. To na pewno pomaga rowerzystom w tym, żeby bezpiecznie i szybko docierali do miejsca docelowego – mówi Urszula Jagielnicka, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Brakowało tego danego północnego fragmentu, który prowadziłby bezpośrednio z Dworca Głównego w kierunku ulica Bardzkiej, Armii Krajowej przez Huby. Udało nam się wynieść przejścia dla pieszych tak, aby było bezpiecznie, a ci niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogli czuć się komfortowo i w dobrych warunkach przekraczać jezdnię. Udało się to zrobić w kilku miejscach, przy ulicy Świętego Jerzego, łącznik Hubskiej do Kamiennej i dalej w kierunku Bardzkiej na wysokości stacji benzynowej tego typu rozwiązanie architektoniczne zostało zastosowane – podkreśla Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach tego projektu postawiono na proekologiczne rozwiązania. Zastosowano między innymi specjalny rodzaj nawierzchni.

Zastosowaliśmy różne nawierzchnie – bitumiczną i terraway. Ten terraway w miejscach, gdzie występują tereny zielone, wszystko po to, aby zapewnić im dostęp do wody i powietrza tak, aby ta roślinność dalej mogła w tamtym miejscu funkcjonować. Jest to droższe rozwiązanie, ale bardzo ważne. Dodatkowo również muldy chłonne tak, aby gospodarować wody opadowe tam na miejscu. Pojawiła się nowa infrastruktura, co zauważyli mieszkańcy Hub, Jagodna, Tarnogaju – dodaje Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Ścieżka jest jednokierunkowa, ale w ramach inwestycji stworzono również przejazd przez ulicę Hubską. Nowe drogi rowerowe sprzyjają aktywności mieszkańców, którzy coraz chętniej wybierają rower jako środek transportu. W zeszłym roku wrocławianie pobili rekord wypożyczeń roweru miejskiego – skorzystano z niego ponad 2 miliony razy!

Temu służą kolejne inwestycje, które planujemy w tym roku. Już wkrótce rozpocznie się budowa drogi rowerowej dwukierunkowej na ulicy Sądowej. Będzie można również wygodnie dojechać ulicą Legnicką przy placu Jana Pawła II. Oprócz tego kontynuujemy Promenadę Krzycką. Mamy informację, że wrocławianie bardzo lubią korzystać z roweru, jeżdżąc wśród zieleni. Nie dotyczy to tylko tras rekreacyjnych, ale trasy wśród zieleni są dobrą alternatywą dla tych prowadzonych wzdłuż jezdni – podsumowuje Urszula Jagielnicka, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Sezon się rozpoczyna, dlatego warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu roweru.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy