Wrocław stawia na turystykę. Powstała organizacja turystyczna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław co roku przyciąga kilka milionów turystów. Chętnie odwiedzają go goście z zagranicy oraz turyści z całej Polski. Atrakcji turystycznych w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Zoo z Afrykarium przyciągają setki tysięcy odwiedzających. Tak samo jak Hydropolis i Kolejkowo. Żeby jeszcze bardziej zwiększyć potencjał turystyczny miasta powstała Wrocławska Organizacja Turystyczna.

Chodzi przede wszystkim o wzajemną promocję, ale także integrowanie środowisk: biznesu gastronomii transportu i atrakcji turystycznych Wrocławia, dlatego wśród założycieli Wrocławskiej Organizacji Turystycznej są przedstawiciele wszystkich gałęzi.

Chcieliśmy, żeby środowiska transportowe, gastronomiczne, hotelowe, turystyczne związane z kulturą wysoką i powszechną, żeby wszystkie mogły się zobaczyć i wymyślić programy, które je integrują. To się udaje – mówi Jakub Mazur, prezydent Wrocławia.

Wrocław chce zabiegać o turystów z Polski i z zagranicy, dlatego atrakcje dostępne w stolicy Dolnego Śląska łączą siły. Wspólne rozwiązania, które zaproponują przyjezdnym mogą wiązać się na przykład z biletami.

Jesteśmy już po pierwszych testach, bo Hydropolis ma bilet łączony z Aquaparkiem i Zoo. Na bazie naszych doświadczeń i rozwiązań, będziemy się starali włączać kolejne instytucje do tego programu – wyjaśnia Wioletta Samborska, Hydropolis Wrocław.

Przede wszystkim Wrocławska Organizacja Turystyczna powstała po to, żeby jakoś zjednoczyć branżę biznesową, bazę hotelową, administrację publiczną i atrakcje takie jak Centrum Historii Zajezdnia lub Muzeum Narodowe. Jesteśmy po pierwszych rozmowach i widać, że jest chemia. Będziemy współpracować i mam nadzieję, że w mojej instytucji, ale nie tylko, przybędzie wielu turystów, że będą jeszcze lepiej obsłużeni i jeszcze chętniej wrócą do Wrocławia – dodaje Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

W ramach działań Wrocławskiej Organizacji Turystycznej powstanie specjalna strona poświęcona atrakcjom, które można odwiedzić w stolicy Dolnego Śląska. Strona będzie tworzona w kilku językach.

Polski, angielski, niemiecki, z racji sąsiadów. Myślę, że te potrzebne języki nam podpowiedzą badania turystyczne – do jakich osób docieramy i do jakich chcemy dotrzeć – podkreśla Agnieszka Szymerowska, prezeska Wrocławskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród największych polskich miast Wrocław był jedynym bez własnej organizacji turystycznej. Jako stolica regionu należy do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Wiceprezydent Wrocławia, Jakub Mazur podkreśla, że funkcjonowanie tych podmiotów nie będzie się wykluczać, a jedynie uzupełniać.

Dolny Śląsk ma stolicę Wrocław, czyli przepiękne miasto, które ma swoją historię. Jest postrzegane przez każdego, kto tu przyjeżdża – niezależnie, czy to jest Mediolan, Lizbona, Rzym, Nowy Jork lub Moskwa – wszyscy mówią: macie przepiękne miasto o wyjątkowych atutach. My nie staramy się różnicować. Powołanie Wrocławskiej Organizacji Turystycznej nie ma dzielić kogokolwiek, ma za zadanie tylko wnikliwiej podejść do tych potrzeb – dodaje wiceprezydent Wrocławia.

Myślę, że zwiedzanie Wrocławia najlepiej zacząć od Centrum Historii Zajezdnia, bo to tam jest uchwycone w tym mieście, jego najnowsza historia, która definiuje to miasto, ale wyrażona w sposób multimedialny i przystępny. Bardzo byśmy chcieli zaprosić turystów do Zajezdni – mówi Marek Mutor.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy