Wrocław straszy, czyli jak mieszkańcy miasta przygotowują się do Halloween

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przed wrocławianami prawdziwe chwile grozy, ponieważ wielkimi krokami zbliża się Halloween. Zwyczaj, który wciąż budzi coraz więcej kontrowersji. Zapytaliśmy mieszkańców naszego miasta, co sądzą o tym dziwnym wieczorze przebierańców, który w Stanach Zjednoczonych wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

Każdy miłośnik Halloween znajdzie we Wrocławiu coś dla siebie. Miasto obfituje w wydarzenia związane z tzw. „Dniem Duchów”. W stolicy Dolnego Śląska zaplanowane są m.in. noc horrorów, koncerty muzyki heavy metalowej lub baby halloween, czyli Halloween dla najmłodszych. Amerykański zwyczaj jest dobrze znany młodym mieszkańcom miasta, ale zdaje się wciąż nie przekonywać do siebie starszego pokolenia.

Jak najbardziej obchodzimy Halloween, będziemy coś robić.

Przebieram się za czarownicę, cała na czarno. Kapelusz już mam, sukienkę muszę jeszcze znaleźć i będzie wszystko dobrze.

Ja już jestem troszkę wiekowy człowiek i się nie przebieram.

Myslę, że będziemy imprezować, szukamy inspiracji za kogo się przebrać.

To przecież jest bzdura. Co to przebieranie się daje? Jaka to zabawa, to bzdura jest tylko taka.

– Lubię horrory, ale rzadko oglądam, bo samemu to trochę straszno – komentują wrocławianie.

W niedzielę 31 października, jak co roku, wrocławskimi ulicami przejdzie parada halloweenowa. Pochód wyruszy już po raz 11-sty. Miłośnicy halloweenowej maskarady rozpoczną marsz o 18.00 na bulwarze Dunikowskiego, a zakończą w Rynku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy