Wrocław Tech Date. Najnowsze technologie na Politechnice Wrocławskiej

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Jesteśmy na spotkaniu Wrocław Tech Date. Jest to impreza dla osób, które fascynują się nowymi technologiami, a także tzw. Deep Tech - technologią głęboką. 

– To jest rodzaj organizacji. Często to jest start-up technologiczny, który rozwiązuje bardzo skomplikowane, zaawansowane problemy wywodzące się z nauki, z inżynierii. Wyzwania, które jeszcze szukają odpowiedzi – Deep Tech-y podejmują te ryzykowne działania po to, żeby rozwinąć technologię wokół tego problemu i wdrożyć ją na rynek – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

– Technologię Deep-Tech’owe to są takie, które są oparte na badaniach, czyli na innowacjach inżynierskich. Generalnie takie technologie, które powstają na uczelni oparte są o badania i rozwój – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Podczas takich spotkań uczestnicy lepiej się poznają, dzielą się doświadczeniami i wspólnie tworzą nowe rozwiązania, dzięki którym można zrewolucjonizować pewne obszary życia.  

– Zdaliśmy sobie sprawę, że w tych tematach głęboko technologicznych nie ma regularnych spotkań na Dolnym Śląsku. Jest sporo takich spotkań w Warszawie, tymczasem tutaj w tym dużym regionie – nie, i chcemy to naprawić, więc zaczynamy organizację Wrocław Tech Dates i chcemy po prostu z jednej strony merytorycznie rozmawiać, poszerzać swoje perspektywy, nawzajem się inspirować i po prostu poznawać – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

– Zaprosiliśmy też przedstawicieli Venture Capital, więc trochę beż będzie o tym, jak finansować takie przeciwwzięcia, skąd brać pieniądze, czy są takie pieniądze w ogóle na rynku, a są, tak że zachęcamy bardzo serdecznie, ale też zapraszamy nasze środowisko akademickie, czyli studentów, naukowców do tego, żeby włączyli się do tej dyskusji i do tych działań takich deeptechowych – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Wśród uczestników tych spotkań są przedstawiciele start up-ów, naukowczynie i naukowcy, przedstawiciele firm. 

Czyli osoby, które prowadzą np. inkubatory przedsiębiorczości, więc w takim środowisku technologicznym sporo jest tych różnych organizacji. Są też studentki i studenci, widziałam też nawet młodszych przedstawicieli, więc my zapraszamy tych ludzi, którzy po prostu bardzo mocno interesują się technologiami i ich wdrażaniem w rzeczywistość – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

Organizatorami Wrocław Tech Date są Politechnika Wrocławska, Uniwersytet SWPS i Fundacja Polska innowacyjna. Będą kolejne takie spotkania. Na wszystkie obowiązują zapisy. 

– Spotkania są bezpłatne i kierujemy je do bardzo szerokiego grona osób. Chcielibyśmy, żeby wystarczyła po prostu rejestracja, a wszystkie informacje zamieszamy na stronie Inkubatora, więc wystarczy się zarejestrować i zapraszamy – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Anastazja Bojko, Echo24.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy