Wrocław Tech Date. Najnowsze technologie na Politechnice Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy na spotkaniu Wrocław Tech Date. Jest to impreza dla osób, które fascynują się nowymi technologiami, a także tzw. Deep Tech - technologią głęboką. 

– To jest rodzaj organizacji. Często to jest start-up technologiczny, który rozwiązuje bardzo skomplikowane, zaawansowane problemy wywodzące się z nauki, z inżynierii. Wyzwania, które jeszcze szukają odpowiedzi – Deep Tech-y podejmują te ryzykowne działania po to, żeby rozwinąć technologię wokół tego problemu i wdrożyć ją na rynek – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

– Technologię Deep-Tech’owe to są takie, które są oparte na badaniach, czyli na innowacjach inżynierskich. Generalnie takie technologie, które powstają na uczelni oparte są o badania i rozwój – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Podczas takich spotkań uczestnicy lepiej się poznają, dzielą się doświadczeniami i wspólnie tworzą nowe rozwiązania, dzięki którym można zrewolucjonizować pewne obszary życia.  

– Zdaliśmy sobie sprawę, że w tych tematach głęboko technologicznych nie ma regularnych spotkań na Dolnym Śląsku. Jest sporo takich spotkań w Warszawie, tymczasem tutaj w tym dużym regionie – nie, i chcemy to naprawić, więc zaczynamy organizację Wrocław Tech Dates i chcemy po prostu z jednej strony merytorycznie rozmawiać, poszerzać swoje perspektywy, nawzajem się inspirować i po prostu poznawać – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

– Zaprosiliśmy też przedstawicieli Venture Capital, więc trochę beż będzie o tym, jak finansować takie przeciwwzięcia, skąd brać pieniądze, czy są takie pieniądze w ogóle na rynku, a są, tak że zachęcamy bardzo serdecznie, ale też zapraszamy nasze środowisko akademickie, czyli studentów, naukowców do tego, żeby włączyli się do tej dyskusji i do tych działań takich deeptechowych – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Wśród uczestników tych spotkań są przedstawiciele start up-ów, naukowczynie i naukowcy, przedstawiciele firm. 

Czyli osoby, które prowadzą np. inkubatory przedsiębiorczości, więc w takim środowisku technologicznym sporo jest tych różnych organizacji. Są też studentki i studenci, widziałam też nawet młodszych przedstawicieli, więc my zapraszamy tych ludzi, którzy po prostu bardzo mocno interesują się technologiami i ich wdrażaniem w rzeczywistość – mówi Patrycja Radek, brokerka innowacji Uniwersytet SWPS. 

Organizatorami Wrocław Tech Date są Politechnika Wrocławska, Uniwersytet SWPS i Fundacja Polska innowacyjna. Będą kolejne takie spotkania. Na wszystkie obowiązują zapisy. 

– Spotkania są bezpłatne i kierujemy je do bardzo szerokiego grona osób. Chcielibyśmy, żeby wystarczyła po prostu rejestracja, a wszystkie informacje zamieszamy na stronie Inkubatora, więc wystarczy się zarejestrować i zapraszamy – mówi dr inż. Anna Górecka, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. 

Anastazja Bojko, Echo24.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy