Wrocław: trwa odliczanie do otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W piątek 12 listopada we wrocławskim Rynku rozpoczęła się budowa Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego otwarcie zaplanowane jest na 19 listopada. Trwa również montaż pierwszych świątecznych dekoracji. Tegoroczny jarmark był bardzo wyczekiwany przez mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, ponieważ ten zeszłoroczny został ostatecznie odwołany przez pandemię koronawirusa.

Wytęskniony Jarmark Świąteczny wraca pełną parą, 12. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu potrwa, aż do końca roku, czyli do 31 grudnia. Wrocławski Rynek po raz kolejny przekształci się w miejsce wprost jak z bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających jak co roku czeka sporo atrakcji i niespodzianek. Mimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa wrocławianie uważają, że tegoroczne otwarcie jarmarku jest wskazane.

Bardzo się cieszę, będzie co po prostu zwiedzać chociażby, już niekoniecznie kupić.

Bardzo dobra tradycja i to już długo trwa, czas najwyższy, że w tym roku się zdecydowali i bardzo ładnie jest.

– Myślę, że to konieczny pomysł, z zachowaniem ostrożności oczywiście.

Myślę, że nie możemy się tak zupełnie odciąć od normalnego życia, to czas pokaże czy to dobre decyzje czy nie natomiast przedsiębiorcy też chcą żyć i jakoś trzeba to zorganizować tak, żeby wszyscy byli zadowoleni – odpowiadają wrocławianie.

Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie tu bajkowego domku z tarasem widokowym, wrocławskiego Krasnala Prezentusia spełniającego świąteczne życzenia czy też kolorowej karuzeli „Rudolf i przyjaciele”. Z kolei 6 grudnia o godzinie 18.00 zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie choinki oraz iluminacji miejskich.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy