Wrocław umiera ostatni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Centrum Historii Zajezdnia można obecnie zobaczyć wystawę „Miasto w masce”. To historia czasów zarazy i pandemii koronawirusa.

„Miasto w masce” to fotograficzna dokumentacja ostatnich miesięcy. Marcin Bradke, autor zdjęć, uwidocznił pierwsze dni tegorocznej pandemii koronawirusa. Na wystawie można zobaczyć ludzi w maskach oraz puste ulice Wrocławia.

Autorem wystawy jest nasz wieloletni współpracownik. Kiedy pojawiły się komunikaty o tym, że należy chodzić w masce i siedzieć w domu, Marcin oczywiście nie mógł usiedzieć – chwycił za aparat i poszedł dokumentować czas zarazy we Wrocławiu — opowiada Juliusz Woźny, rzecznik prasowy Centrum Historii Zajezdnia. 

Fotograficzny reportaż z czasów zarazy to nie tylko historia ostatnich miesięcy. W 1963 roku do Wrocławia przedostała się epidemia czarnej ospy.

Agent służb bezpieczeństwa pojechał z misją szpiegowską do Indii i wrócił stamtąd z wirusem czarnej ospy. Oczywiście nie zaszczepił się, w związku z tym zaraził wielu ludzi we Wrocławiu — dodaje Juliusz Woźny.

Czy zdjęcia Marcina Bradke, tak jak i fotografie z czasów epidemii czarnej ospy we Wrocławiu, znajdą się kiedyś w podręcznikach do historii jako dokumentacja pandemii?

Jestem o tym przekonany. Epidemia to nie jest tylko zjawisko medyczne. To również zjawisko społeczne, wokół którego rozgrywa się mnóstwo sytuacji i zjawisk społecznych. Jestem pewny, że to znajdzie się w podręcznikach do historii — tłumaczy rzecznik Centrum Historii Zajezdnia

Wystawę „Miasto w masce” można oglądać na terenie wystawy głównej w Centrum Historii Zajezdnia do jesieni.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy