Wrocław walczy z komarami. Trwa odkomarzanie

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Wrocław walczy z komarami. Miasto po raz kolejny będzie odkomarzać tereny. Na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 400 tys. złotych podobnie, jak rok temu. Skala problemu jest duża.

Komary mają idealne warunki do rozmnażania się: w ciągu ostatnich dwóch tygodni dużo padało, a temperatury utrzymują się na wysokim poziomie. Wzrost liczebności owadów zauważyli także wrocławianie i turyści.

Największe skupiska komarów występują m.in. wzdłuż Widawy i Odry, jednak owadom wystarcza do rozwoju niewielka kałuża, oczko wodne, a także beczka deszczówki. Miasto będzie walczyć z owadami dwuetapowo: mikrobiologicznie, nanosząc preparat na zieleń w parkach, a także metodą agrolotniczą opryskując tereny podmokłe specjalnymi środkami. Teraz warunki są sprzyjające do walki z komarami i miasto będzie spryskiwać okolice.

Nowe środki chemicznie są bezpiecznie dla osób i innych owadów. Naturalne sposoby na komary są, ale nie działają one wystarczająco długo. Warto, więc wyposażyć się w środek chemiczny. Mieszkańcy Wrocławia powinni zakrywać wszelkie zbiorniki wodne, aby komary się nie zalęgały. Dodatkowo miasto zachęca również do zarybiania małych zbiorników.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy