Wrocław wspiera restauratorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Obecnie lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos lub poprzez dostawę. Z tego względu dochód restauratorów spadł, a cała branża gastronomiczna jest w kryzysie. Miasto Wrocław postanowiło więc wesprzeć właścicieli restauracji, tworząc program „Wrocław na widelcu”.

„Wrocław na widelcu” to program o restauracjach działających w mieście, które można wesprzeć w dobie pandemii. 

Program będzie miał 4 odcinki, w których łącznie odwiedzimy 12 restauracji o różnym profilu. Staraliśmy się tak je dobrać, aby pokazać pełne spektrum — opowiada Piotr Kucharski, gospodarz programu „Wrocław na widelcu”

Miasto programem chce wesprzeć gastronomię, która szczególnie została dotknięta przez epidemię koronawirusa. 

Mamy nadzieję, że taki program pozwoli widzom wejść do tej kuchni i poznać restauracje. Może dzięki temu też spojrzą inaczej na gastronomię i pomyślą, że warto zamówić jedzenie z okolicznej restauracji, do której chodziłem, bo „w sumie szkoda, żeby się zamknęła” — dodaje Piotr Kucharski.

Jedną z restauracji, która pojawi się w odcinku programu „Wrocław na widelcu” jest Nafta Neo Bistro. Jak mówi jej współwłaściciel – to już drugi raz w ciągu roku, kiedy – z racji pandemii, odebrana została im możliwość zarabiania, a nawet utrzymania lokalu, pracowników oraz opłacenia dostawców. 

Zamknęli nas z dnia na dzień. Wcześniej nie dostaliśmy żadnego sygnału. W piątek, kiedy zamawia się towar przed weekendem, ma się pełne chłodnie, pełne lodówki, wszystko jest przerobione – i nagle dowiadujemy się po południu, że nie możemy się otworzyć następnego dnia – to generuje dla nas ogromne straty i szerzy dezinformację. To był dla nas duży problem — tłumaczy Aleksander Struś, współwłaściciel restauracji Nafta Neo Bistro i szef kuchni.

Mimo tego, że restauracje zostały zamknięte dla klientów, wciąż można z nich zamawiać na wynos. Dostawy jedzenia do domu to jedyna możliwość dla restauratorów, aby się utrzymać. Miasto Wrocław, tworząc program, apeluje o to, żeby chociaż w taki sposób dołożyć swoją cegiełkę i zamawiając wesprzeć lokale gastronomiczne.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy