Wrocław. Zbiórka młodzieży dla szpitali

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi z Młodej Lewicy we Wrocławiu postanowili zorganizować zbiórkę dla szpitali. Będą zbierać najpotrzebniejsze rzeczy masowego użytku dla medyków oraz pacjentów. Zbierane są: maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, woda pitna, a także kawa oraz herbata. Licealiści i studenci chcą wesprzeć medyków!

Wysłaliśmy maile do szpitali z zapytaniem o zapotrzebowanie. Odpowiedział nam 4. Wojskowy Szpital Kliniczny oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu i teraz zbieramy rzeczy – mówi Jeremi Banasiak, Młoda Lewica we Wrocławiu.

Zbieramy: maseczki, rękawiczki, kombinezony, wodę, ciastka, chusteczki, żele antybakteryjne – mówi Dawid Rajczakowski.

Została również uruchomiona internetowa zbiórka za pomocą strony zrzutka.pl.

Tam właśnie zbierane są pieniędzy, które potem zostaną przekazane szpitalom, bądź też za ich pomocą zostaną bezpośrednio kupione potrzebne artykuły – wyjaśnia Dawid Rajczakowski.

Młodzież podkreśla, że kieruje nimi przede wszystkim chęć pomagania innym.

Staramy się wychodzić z inicjatywami, nie tylko na rzecz szpitali, a także chociażby schronisk. Zachęcamy do uczestniczenia w tej zbiórce i do przynoszenia wszelkich tych materiałów. Prawda jest taka, że każda najmniejsza pomoc w tej sytuacji jest na wagę złota, ponieważ wiemy jaka jest trudna walka z wirusem – apeluje Dawid Rajczakowski, Młoda Lewica we Wrocławiu.

Zbiórka trwa do 13 maja. Lista niezbędnych artykułów oraz wszelkie informacje znajdują się na Facebooku Młodej Lewicy. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy