Wrocław. Zbiórka żywności i nowa stołówka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja „Weź Pomóż” i MPK Wrocław stworzyli wyjątkową zbiórkę. W trzech zajezdniach dostępne są teraz takie brązowe kosze, gdzie można wrzucić żywność dla potrzebujących. Dodatkowo Fundacja stworzy ogromną nową stołówkę.

– Potrzebujących jest cała masa i nie nadążamy z pozyskiwaniem żywności. Więc mieszkańcy Wrocławia, zwracam się do Was my tę żywność przekazujemy potrzebującym. Warto się dzielić z drugim człowiekiem – mówi Jan Piontek, motorniczy i prezes Fundacji „Weź Pomóż”.

Wrzucać żywność do koszy można 21 i 22 października. Akcja trwa dwa dni. Pojemniki można znaleźć w trzech zajezdniach we Wrocławiu – Ołbinie, Krzykach i na Gaju.

– COVID-19 to teraz trudny czas. Bardzo się cieszę z tej akcji, którą zainicjował motorniczy Jan Piontek wraz z innymi wolontariuszami. Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy Wrocławia mogli uczestniczyć w tym dobrym dziele – podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Fundacja „Weź Pomóż” przy ul. Zachodniej 1 wydaje żywność potrzebującym w poniedziałki i piątki, kolejki bywają bardzo duże.

– Potrzebujących jest tak wiele, że to jest nie do wyobrażenia widać to u nas w na ul. Zachodniej 1 – mówi wolontariusz Fundacji „Weź Pomóż”, Dawid Staszak.

Akcja jest potrzebna. Dodatkowo kierowcy firmy Link Taxi odbierają żywność z siedziby fundacji i rozwożą do potrzebujących. W czwartek 22 października także przyjadą do osób, które chciałby pomóc ale nie mogą wyjść z domu.

– Osoby takie mogą dzwonić pod numer 71 820 777 i dyspozytor przyjmie takie zlecenie, przyjdzie po żywność i dostarczy ją do wybranej zajezdni do kosza – mówi Agnieszka Przepiórska-Kotkowska, firma Link Taxi.

Fundacja „Weź Pomóż” także organizuje od stycznia na ul. Poznańskiej olbrzymią stołówką, gdzie będzie się też tam znajdowała biblioteka, a także gdzie osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z porady psychologa.

– Będzie to miejsce, gdzie każdy znajdzie pomoc psychologa, gdzie będzie się mógł umyć, a na pewno skąd nie wyjdzie głodny – dodaje Jan Piontek, motorniczy i prezes Fundacji „Weź Pomóż”.

Dodatkowo Fundacja zbiera pieniądze na samochód-chłodnie, aby móc przewozić świeżą żywność. Warto pomagać i dbać o każdego niezależenie od statusu społecznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy