Wrocław: zbliża się kiermasz świąteczny na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kiedy ostatni raz byliśmy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, zapowiadaliśmy Dni Otwarte, które cieszyły się później dużym zainteresowaniem. Jesteśmy tutaj ponownie, ponieważ zbliża się kolejna okazja do pomagania. 11 i 12 grudnia odbędzie się kiermasz świąteczny na rzecz zwierząt otwarty dla wszystkich chętnych.

Jest to pierwsza tego typu akcja, pierwszy kiermasz świąteczny. Zdecydowaliśmy się na tę akcję, dlatego żeby przede wszystkim oczywiście zdobyć środki finansowe, które są nam potrzebne do utrzymania schroniska, do zapewnienia naszym zwierzętom komfortu. Jest to też taka okazja, żeby przyjść do schroniska w tym okresie zimowym, zobaczyć jak tutaj jest, jak zwierzęta funkcjonują. Oczywiście mile widziane są również dary, które można przynieść na taki kiermasz. Przede wszystkim bardzo przydadzą się koce i ręczniki, bo teraz jest już bardzo zimno i takie rzeczy jak najbardziej można przywieźć. Oczywiście też zachęcamy do adopcji, zachęcamy do adopcji świadomej, takiej mądrej i przemyślanej, ona nie musi być teraz, może być już w nowym roku, ale po prostu chcemy pokazać, że schronisko jest, że ono funkcjonuje, że są zwierzaki, które czekają na dom – mówi Aleksandra Cukier, rzeczniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Do kupienia będą różne słodkości, ponieważ na tę specjalną okazję schronisko zamówiło wypieki od lokalnych cukierników. Poza tym na miejscu będzie można zakupić również rzeczy związane z samym schroniskiem jak chociażby kalendarz z jego podopiecznymi na rok 2022. Wystawione na sprzedaż będą również rękodzieła od wrocławskich artystów.

Wszystkie tego typu akcje to zawsze jest rewelacyjny pomysł i zawsze przyciąga to i skupia uwagę ludzi właśnie na tych najmniejszych naszych potrzebujących. Podnoszą naszą świadomość i przypominają nam o pewnych rzeczach, o których może tak w codziennym biegu zapominamy. Szczególnie okolice świąt, kiedy wprawia to ludzi w taki świąteczny i podniosły nastrój, to jest świetna okazja, żeby ocieplić też coś w naszych sercach i znaleźć tam miejsce właśnie dla tych potrzebujących. Zarówno o takich, którzy mają dobrze, bo są w domach, na wygodnych posłankach czy w ciepłych budach, ale też mówimy o właściwie wszystkich zwierzętach. Nie tylko o tych, które przebywają w schroniskach, generalnie i o ptakach i o zwierzętach, które żyją dziko i o kotach żyjących na wolności, po prostu o zwierzętach. Znajdźmy dla nich miejsce w sercu właśnie w taki uroczysty dzień, a my takim kiermaszem chcemy o tym przypomnieć – dodaje Lidia Salata, dyrektorka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Charytatywny kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend, czyli 11 i 12 grudnia na ulicy Ślazowej 2 we Wrocławiu w godzinach od 11.00 do 15.00. Środki uzyskane w wyniku tej akcji zostaną przeznaczone na zabiegi, leki, specjalistyczną karmę oraz na utrzymanie samego obiektu. Kiermasz świąteczny to również kolejna okazja do poznania podopiecznych schroniska oraz zdecydowania się na adopcję.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy