Wrocław. Zimowa rekrutacja na studia trwa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie uczelnie zapraszają w swoje progi. Trwa zimowa rekrutacja. Na studentów czekają wolne miejsca na różnych kierunkach.

– W tym roku rekrutacja zimowa na Uniwersytet Wrocławski będzie na matematykę stacjonarną I stopnia, więc będą to studia licencjackie, a także matematykę II stopnia stacjonarną. Do wyboru kandydaci mają również informatykę II stopnia i inżynierię geologiczną – mówi Agata Sałamaj, dział komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uniwersytet Wrocławski posiada 350 wolnych miejsc na tych kierunkach. Rekrutacja trwa, kandydaci mogą się rejestrować do 10 lub 15 lutego, to zależy od wybranego kierunku. Uniwersytet Ekonomiczny także zaprasza na studia.

– 4 stycznia ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Jest to jedyny kierunek, na który można teraz rekrutować u nas na uczelni. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu inżynierii produkcji i procesów – podkreśla dr inż. Małgorzata Janczar-Smuga, menedżer kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji UE.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego. Od 18 grudnia także trwa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską.

– Obecnie prowadzimy rejestrację internetową do 12 lutego, od 3 do 12 przyjmujemy potrzebne dokumenty u nas, jak i tradycyjną drogą pocztową do czego zachęcamy. Na studia II stopnia oraz na jeden kierunek studiów I stopnia jest to górnictwo i geologia – mówi Michał Skorupa, dział rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Łącznie zimowa oferta rekrutacyjna PWr-u obejmuje rekordowe 62 kierunki na studiach magisterskich. Na wszystkie pytania i wątpliwości kandydatów odpowiedzą pracownicy wrocławskich uczelni.