Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tak, jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych we Wrocławiu zmienia się organizacja ruchu. Zmiany dotyczą zarówno kierowców, jak i komunikacji miejskiej. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli bezpiecznie i bezkolizyjnie dostać się na cmentarze. Już od kilku dni po mieście jeżdżą specjalne tramwaje i autobusy. Moment kulminacyjny nastąpi tuż przed 1 listopada, czyli 30 i 31 października. Wtedy z kolei zostanie uruchomionych 8 dodatkowych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych, które zapewnią mieszkańcom dojazd do wrocławskich cmentarzy.

Linie specjalne tramwajowe wszystkie zaczynają się od literki „E”. Jak już zobaczymy na wyświetlaczu literę „E”, to oznacza, że jest to linia tramwajowa specjalna, która odwiezie nas praktycznie pod każdy cmentarz we Wrocławiu. Przykładowo linia E8, która kursuje z Gaju, będzie kursowała z Galerii Dominikańskiej aż do Osobowic i oczywiście w drugim kierunku. Natomiast wszystkie linie specjalne autobusowe zaczynają się od cyferki 3. Jeśli zobaczymy na wyświetlaczu – powiedzmy 322 – to wiemy o tym, że jest to taka linia, która będzie wiodła nas z Nowego Dworu przez Cmentarz na Osobowicach aż do cmentarza na Kiełczowie – mówi Patryk Załęczny, Urząd Miejski Wrocławia.

Tramwaje i autobusy linii specjalnych w tym okresie będą jeździły średnio co minutę. Cmentarze z kolei będą otwarte od 6.00 do 22.00. Uruchomione zostaną także dodatkowe wejścia po to, aby ułatwić ludziom wejście na cmentarz. W ramach corocznej akcji „Znicz”, policja będzie zapewniać bezpieczne dotarcie do grobów najbliższych.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nigdy nie spożywać alkoholu i nie wsiadać za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości. Dbajmy też o swoich pasażerów, zanim wyruszymy zapytajmy i sprawdźmy, czy pamiętali, aby zapiąć pasy. Zwróćmy też uwagę, jak przewozimy nasze dzieci, czy korzystamy z fotelików. Też pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć swoje mieszkanie. Zanim wyjedziemy, zamknijmy wszystkie okna, zamknijmy zamki w drzwiach, sprawdźmy, czy na pewno drzwi są zamknięte – apeluje sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Mieszkańcy będą musieli także liczyć się z utrudnieniami w postaci wyłączenia z użytku niektórych ulic w obrębie wrocławskich cmentarzy.

Oczywiście poza dojazdem komunikacji zbiorowej oraz taksówkami. Także mieszkańcy, którzy mieszkają w obrębie cmentarzy po okazaniu jakiegoś dokumentu, czy to dowodu osobistego czy na przykład dowodu rejestracyjnego, będą mogli również dojechać tymi wyłączonymi fragmentami ulic – dodaje Patryk Załęczny.

Wszystkie zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych można sprawdzić na stronie www.wroclaw.pl lub bezpośrednio na przystankach komunikacji zbiorowej.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy