Wrocławianie hojni jak co roku. Zbiórki charytatywne na cmentarzach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
1 listopada poza dniem Wszystkich Świętych na cmentarzach obywają się także zbiórki charytatywne. Jest z czego wybierać, a wrocławianie chętnie je wspierają.

– My zbieramy na Schronisko św. Brata Alberta dla osób w kryzysie bezdomności. Wybór jest jednak duży, każdy może wybrać coś dla siebie – czy harcerzy czy hospicjum. Tego dnia na wrocławskich nekropoliach naprawdę dużo się dzieje. A wrocławianie są bardzo hojni, muszę to przyznać. Stoję drugą godzinę i nie mogę narzekać – mówi Sergiusz Kmiecik, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia

– Już dwa lata tak zbieramy i fajnie, że znowu można było przyjść i zbierać. Zebrałem już ponad 500 zł – dodaje Ludwik, zbierał na Towarzystwo św. Brata Alberta we Wrocławiu. 

– My zbieramy na Stowarzyszenie Odra-Niemen i dziś zbieramy na renowacje cmentarzy na kresach polskich – dodaje Bartłomiej Pytlik, 14. wrocławska drużyna Harcerzy Gawra. 

– Zgodnie z tradycją stoimy tutaj w dzień Wszystkich Świętych od kilkunastu lat. Obstawiamy największe cmentarze we Wrocławium. Zbieramy na rozbudowę i remont Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu. Jest to hospicjum stacjonarne, ale też domowe w całym powiecie – podsumowuje brat Dawid, zakon Bonifratrów.

Zbierający zgodnie podkreślali, że wrocławianie tego dnia są bardzo hojni. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy