Wrocławianie o długim weekendzie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czwartek, piątek, sobota i niedziela - tak zapowiada się długi weekend. A wszystko ze względu na święto 11 listopada. To wyjątkowo długi weekend, a kolejna taka kalendarzowa okazja nadarzy się dopiero w styczniu, ponieważ Święta Bożego Narodzenia w tym roku wypadają na piątek, sobotę i niedzielę. Jest to wyjątkowa okazja do świętowania, ale także do odpoczynku. Zapytaliśmy wrocławian jakie mają plany na ten wyjątkowy weekend. Wszystkie regionalne ośrodki turystyczne są pełne.

– Będę leżał i grał w grę. 

– Mam urlop. Przyjechałam do syna i spędzamy razem mile czas we Wrocławiu. 

– Cały czas w ruchu z dziećmi. 

– Właśnie przyjechałam do przyjaciółki. Studiuję w innym mieście. 

– Spacerujemy i cieszymy się z dobrej pogody.

– Na pewno jakieś wycieczki poza miasto. 

– Wracamy do domu i odpoczywamy po kolokwium – mówią wrocławianie.

– Wciąż musimy pamiętać o tym, że pewne restrykcje, których się nauczyliśmy, reguły gry, które obowiązują – muszą być przestrzegane. Proszę pamiętać, że osoby zaszczepione też teoretycznie, ale i praktycznie mogą się ponownie zakazić. Przebieg choroby jest dla nich łagodniejszy, ale nie oznacza to całkowitego odrzucenia obowiązujących reguł gry. Apeluję do wszystkich o rozsądek –  mówi prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 

Zawsze długi weekend jest dodatkowym wyzwaniem. Nie mam niepokojących sygnałów, ale mamy tendencję zwyżkową. Trochę się niepokoję. Zaraz będę podpisywał dodatkowe decyzje. W piątek będziemy obserwować czy wszystko idzie zgodnie z planem, czy mamy jakieś zakłócenia – podsumowuje Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy