Wrocławianie przeciwko drastycznym treściom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Wrocławia z różnych stowarzyszeń, miedzy innymi Strajku Kobiet i Wrocław przyjazne miasto - stop drastycznym treściom, zbierali podpisy pod inicjatywą usunięcia z przestrzeni miejskiej plakatów dotyczących tematu aborcji. Udało się zebrać 600 podpisów, teraz inicjatywa trafi na kolejną sesję Rady Miejskiej.

Wzorem innych miast składamy inicjatywę uchwałodawczą „Stop drastycznym treściom”. Nie chcemy w przestrzeni naszego miasta zmanipulowanych zdjęć, pikiet, samochodów jeżdżących i siejących nienawiść. Wiemy, że jest bardzo szkodliwe społecznie. Składamy wniosek i czekamy na termin – mówi Anna Kowalczyk-Derlęga, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom.

Równo po trzech miesiącach udało się zebrać 600 podpisów. Wymaganych jest 200 – dodaje Krzysztof Misiejewski, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom. 

Kolejna sesja Rady Miejskiej odbędzie się 20 maja, wtedy projekt uchwały będzie referowany i poddany pod głosowanie radnych. Wrocławski wniosek jest oparty o uchwałę Rady Miejskiej Krakowa.

Są to te rozerwane płody, które wiemy, że nie były poddane aborcji. Zmanipulowane zdjęcia, fałszywe dane odnośnie do tego, ile aborcji jest wykonywanych w szpitalach. To kłamstwa – wyjaśnia Anna Kowalczyk-Derlęga, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom. 

 Mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją podkreślają, że najważniejsze jest dla nich to, aby Wrocław był przyjaznym miastem dla każdego – dzieci, osób wrażliwszych, a także dla kobiet, które poroniły.

Nie pozostawiono nam wybory, nie pozostawia się nam wyboru, co jest haniebne. Dla mnie szczególnie nie do przyjęcia są te bilbordy przed szpitalami. Tam tez leżą kobiety z różnymi doświadczeniami i to jest zagrożenie dla ich zdrowia, a także ogromna trauma – podkreśla Elżbieta Majewska-Cieśla, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom. 

Ja osobiście miała, taką sytuację, że szłam z mamą i dwójką dzieci na jarmark. Natknęłyśmy się na ogromny plakat, był to duży szok. Dzieci stanęły i nie wiedziały jak się zachować – dodaje Magdalena Rozwadowska, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom. 

Za chwilę projekt uchwały wraz z podpisami trafią do sekretariatu i czekamy na termin od przewodniczącego Rady Miejskiej – podsumowuje Anna Kowalczyk-Derlęga, Wrocław przyjazne miasto – stop drastycznym treściom. 

Podobne wnioski pojawiają się w kolejnych polskich miastach, między innymi w Poznaniu, Jeleniej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.