Wrocławianie w finale EY Przedsiębiorca Roku!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
EY Przedsiębiorca Roku to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, który ma na celu promocję na całym świecie i wsparcie polskich przedsiębiorców, którzy potem, na arenie międzynarodowej w Monte Carlo, reprezentują Polskę. Wrocław ma dwóch swoich przedstawiciel w kolejnej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

– Ci, co siedzą w branży wiedzą, co to znaczy EY – jest to taki brand ogólnoświatowy, więc to wyróżnienie jest ważne i prestiżowe. Jury jest profesjonalne i zauważyło, to co zrobiliśmy – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM S.A.

W Polsce od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Kategorie konkursu to: produkcja i usługi, nowy biznes i nowe technologie/innowacyjność. W tej ostatniej finalistą została firma Tim S.A. z Wrocławia, które zajmują się dystrybucją materiałów elektrotechnicznych od przewodów poprzez oświetlenie.

– Po 25 latach działalności, bo firma powstała w 1987 roku, zmieniliśmy model działania z klasycznego na model on-line'owy. To, co przez 25 lat budowałem, czyli oddziały na terenie całej Polski, w 6 miesięcy zamknąłem i przeszedłem na całkiem inny model – podkreśla Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM S.A.

Do internetu, tworząc sklep internetowy, którego zyski teraz można liczyć w milionach euro.

– To, co zrobiliśmy, to przełom w branży elektrotechnicznej w całej Europie, nie ma takiej firmy, która by miała taki duży udział sprzedaży w internecie. My sprzedajemy 70% produktów w sklepie internetowym – dodaje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM S.A..

To jest ewenement na skale całej Europy, który został wyróżniony przez konkurs EY Przedsiębiorca Roku. Drugą firmą z Wrocławia, wyróżnioną w kategorii nowy biznes jest GlucoActive.

– Problem cukrzyków w Polsce, którzy muszą się nakłuwać jest bardzo duży i te osoby czekają na nowe wynalazki – mówi Robert Stachurski, prezes zarządu spółki GlucoActive.

Takie wynalazki tworzy właśnie firma GlucoActive, a mowa o bezinwazyjnym glukometrze, który nie wymaga nakłuwania.

– Naświetlamy skórę, aby mierzyć cukier. Mamy zamiar wejść na rynek w ciągu roku – podkreśla Robert Stachurski, prezes zarządu spółki GlucoActive.

Urządzenie już było testowane przez cukrzyków. Firma zajmuje sie teraz ostatnimi certyfikatami, aby móc wejść na rynek. Zarząd firmy cieszy się z wyróżnienia, a szanse ma duże na wygranie kategorii nowy biznes.

– Jesteśmy w gronie trzech finalistów w tej kategorii, więc mamy w sumie ponad 30 procent – dodaje Robert Stachurski, prezes zarządu spółki GlucoActive.

Wrocław, to miasto, w którym firmy rozwijają swoje skrzydła. Finał konkursu już w czerwcu.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy