Wrocławianie wspierają obcokrajowców

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Sytuacja obcokrajowców we Wrocławiu w związku z pandemią koronawirusa jest bardzo trudna. Na Dolnym Śląsku powstała akcja wspieramy obcokrajowców, aby pomóc najbardziej potrzebującym.

– Pomagamy naszym rodakom, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy, bez dachu nad głową i środków – mówi Ekaterine Mantidze, Konsulat Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

– Dużo głosów do mnie docierało, że jest taka duża potrzeba, dlatego zrobiłyśmy taką zrzutkę – podkreśla Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Wrocławianki stworzyły zbiórkę na zrzutce wspieramy obcokrajowców, a akcja ruszyła, dzięki datkom osoby zaangażowane w projekt już pomogły wielu osobom potrzebującym.

– Dzięki akcji zrobiliśmy zakupy naszym rodakom – podkreśla Ekaterine Mantidze, Konsulat Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

– Wracam z mieszkania, gdzie będzie mieszkał Vladyslaw z Ukrainy, który uległ wypadkowi w tym okresie. Będzie miał jedzenie, opiekę i rehabilitację za darmo, dzięki pomocy – dodaje Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Akcja wspieramy obcokrajowców już ma sukcesy na swoim koncie, ale pragnie wspierać kolejne osoby jeszcze bardziej. W tym celu potrzebuje pomocy innych mieszkańców Wrocławia.

– Można nam pomóc wpłacając jakiś datek, lub włączyć się w akcję i dostarczać np. zakupy dla osób potrzebujących – podkreśla Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Grupa także będzie wdzięczna za jakąkolwiek informacje na temat miejsc pracy dla cudzoziemców. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na zrzutce i facebooku wspieramy obcokrajowców.
 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy