Wrocławianka roku poszukiwana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mądre, odważne, pełne pomysłów i z otwartym sercem - takie kobiety poszukiwane są do konkursu na Wrocławiankę Roku. Wrocławska Rada Kobiet postanowiła wyróżnić, promować te panie, które świetnie umieją łączyć życie zawodowe z rodzinnym i społecznym. Głosować może każdy z nas - nie tylko kobiety - do 28 października.

Wrocławianka Roku. Jaka powinna być? Bez względu na wiek i  płeć  wybierających wymagania są bardzo duże. 

– Wesoła, mieszkać tu jak najdłużej, udzielająca się, aktywistka – wymienia Bożena Michalak.  

– Osoba, która jest aktywistką i mająca pomysł na siebie i na to miasto. Wspierająca fundacje – dla dzieci, dla zwierząt. To bardzo fajne uważam – mówią wrocławianie – Monika i Tomasz. 

Wrocławska Rada Kobiet wobec władz miasta pełni funkcję doradczo-opiniującą. Członkowie Rady reprezentują instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz podmioty gospodarcze. Głównym celem jest aktywizacja kobiet i zwiększenie ich udziału w życiu zawodowym, politycznym, ekonomicznym i społecznym. Stąd pomysł na Wrocławiankę Roku. 

– Chcemy pokazać kobiety aktywne, zaangażowane, łączące różne role, społecznice. Chcemy, żeby opowiedziały swoje HERstorie – mówi Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet. 

– Zależy nam, żeby wrocławianie i wrocławianki poznali te wszystkie wspaniałe kobiety, które na co dzień bez blasku fleszy działają na rzecz innych. Ich praca, chociaż czasem niewidoczna jest bardzo ważna dla społeczności mazłych lokalnych – dzieci, seniorów – mówi Magdalena Rozwadowska, Dolnośląski Kongres Kobiet.

Od czasu pandemii Rada Kobiet spotyka się – jak większość instytucji – on-line.  Ale to nie przeszkadza, by dyskutować o sprawach dla kobiet istotnych. 

– My kobiety jesteśmy trochę wycofane. Cały czas za ostro siebie oceniamy. Myślimy, że nie damy rady. Myślimy, że to nam przeszkadza, tego nie umiemy, tego musimy się nauczyć – mówi Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet. 

Stąd pomysł na konkurs, który ma promować i aktywizować kobiety. 

  – Wrocławianka Roku to konkurs dla aktywnych, które chcą zmieniać swoją rzeczywistość. Brakuje takiej platformy, takiego mechanizmu, który wyłoniłby i pokazał wszystkie osoby, które na poziomie lokalnym, dzielnic, osiedli czynią bardzo dużo dobrego – mówi Katarzyna Turkiewicz z Wrocławskiej Rady Kobiet. 

Na Wrocławiankę Roku można głosować do 28 października za pośrednictwem platformy ePUAP, elektronicznie, listownie i osobiście, w kancelarii Urzędu Miejskiego Wrocławia. Zawsze z dopiskiem – „Wrocławianka Roku".

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy