Wrocławscy seniorzy spotkali się z Marianem Opanią

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławscy seniorzy są spragnieni kultury i dlatego chętnie korzystają z wydarzeń kulturalnych. Co kilka miesięcy Wrocławskie Filmowego Centrum Seniora organizuje dla nich spotkanie ze znanymi aktorami. Tym razem seniorzy mieli okazje posłuchać recitalu Mariana Opani pt. „Moje fascynacje”.

W ramach zakończenia tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora dla mieszkańców zaplanowano wyjątkowe spotkanie z aktorem Marianem Opanią, który zaprezentował na scenie recital „Moje fascynacje”. 

  • To są piosenki, to są monologi, które najbardziej wryły się w moją pamięć, najbardziej zapamiętałem, aczkolwiek program mógłby trwać trzy godziny. Myślę, że będzie to smaczny koktajl, bo są i poważne, i dramatyczne, i bardzo śmieszne. Występowałem we Wrocławiu wiele, wiele razy, miedzy innymi z okazji Konkursu Piosenki Aktorskiej. Wrocław po Puławach jest chyba moją drugą ojczyzną, ponieważ tu studiował architekturę śp. mój brat – mówi Marian Opania, aktor filmowy i teatralny.

Wrocławscy seniorzy chętnie spotykają się z aktorami i artystami.

  • Przez to my poznajemy aktorów bezpośrednio. Mogą zaprezentować swoje umiejętności tutaj na scenie. Chciałabym, żeby następne spotkanie może zorganizować tu naszą aktorką, bardzo znaną Kingą Preis – mówi Jadwiga Gałęcka, liderka Nadodrzańskiego Klubu Seniorki i Seniora.

  • – Staram się pokazywać tych najlepszych artystów z ogromnym dorobkiem artystycznym, a Marian Opania niewątpliwie do takich aktorów należy. Tego człowieka trzeba pokazać naszym seniorom, przedstawić. I wydaje mi się, że to był taki strzał w dziesiątkę, bo pełna widownia, wszyscy są zadowoleni, śmieją się, dużo braw. Wypaliło wszystko co trzeba – mówi Stanisław Dzierniejko, koordynator Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora.

  • – Trzeba częściej ja też tak uważam, bardzo często, bo my jesteśmy spragnieni tej kultury, którą np. teraz możemy realizować się, oglądać tę kulturę, uczestniczyć. Tak bym chciała, żeby tak było – mówi Jadwiga Gałęcka, liderka Nadodrzańskiego Klubu Seniorki i Seniora.

– Każde spotkanie to poprzeczka coraz wyżej. Teraz, w kolejnych miesiącach chcę zaprosić na spotkanie z Anią Seniuk, znakomitą aktorką, która pokaże też swój monodram, podobnie jak tutaj dzisiaj jak Marian Opania. Jest wiele, wiele innych atrakcji przewidziane na kolejne miesiące przyszłego roku – mówi Stanisław Dzierniejko, koordynator Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy