Wrocławscy seniorzy uczą się tańczyć od wicemistrzyni Polski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławscy seniorzy kochają tańczyć, dlatego chętnie korzystają z zajęć tańca towarzyskiego prowadzonych przez Aleksandrę Szermach, wicemistrzyni Polski w tańcach standardowych, posiadająca międzynarodową klasę taneczną S. Seniorzy raz w tygodniu spotykają się w Capitolu i uczą podstaw.

– Zaczęliśmy od greckiego tańca, potem przeszło na tak zwanego wolnego foxtrota. Dzisiaj była robiona samba jako tak zwany wśród tancerzy taniec biegany. Wszyscy są skupieni nad tym, co mają zrobić. Starają się nie rozpraszać, bo jednak dla niektórych jest to po raz pierwszy i muszą się skupić na krokach, na ustawieniu, bo to jest bardzo istotne – mówi Jacek Peszyński, Grupa Rekreacyjno-Sportowa przy WCRS.

– Jestem zachwycona. Lecę na skrzydłach na te zajęcia. Coś się dzieje. Każdy kocha taniec, muzykę, a mamy tak cudowną instruktorkę, która nas prowadzi, uczy nas od zera i z tego, co powiedziała, pochwaliła nas. Chce nas uczyć dalej i twierdzi, że robimy postępy – mówi Wiesława Gajewska, wrocławska seniorka.

Zajęcia taneczne przynoszą wiele korzyści – to aktywność, która poprawia samopoczucie, zbliża i ułatwia tworzenie relacji, ale działa także na zdrowie.

– Uświadamia, jak pracuje nasze ciało i w przypadku seniorów, którzy wiadomo, mają coraz więcej różnorodnych problemów. Ta umiejętność koordynacji i świadomości tego ciała, która krok po kroczku gdzieś tam rośnie, daje bardzo wiele korzyści, jak radzić sobie z upadkiem, jak radzić sobie z jakąś chorobą. To jest pewna pasja. Ja nazywam to takim eliksirem dla ciała, dla duszy i dla umysłu pod każdym względem – mówi Aleksandra Szarmach, prowadząca zajęcia taneczne dla seniorów.

– Nowe znajomości, nowe, jakieś przyjaźnie się nawiążą. Uczymy się tańczyć, uczymy się słuchać muzyki, uczymy się kroków. I to przy okazji ten taniec jest też gimnastyką, co jest dla nas, seniorów bardzo ważne – mówi Wiesława Gajewska, wrocławska seniorka.

– Tak starałam się skonstruować program, żeby każdy mógł z nich skorzystać, ponieważ jak widzimy jest bardzo zróżnicowany poziom umiejętności, jakiś tam predyspozycji. Tak że wydaje mi się, że jest to na tyle zgrana i przede wszystkim fajna grupa, że mamy plan, żeby zbudować wspólną choreografię i gdzieś wystąpić na koniec, może na jakimś występie – mówi Aleksandra Szarmach, prowadząca zajęcia taneczne dla seniorów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy