Wrocławscy strażnicy miejscy uratowali topielca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się przy Fosie Miejskiej na wysokości ulicy Łąkowej. To właśnie tutaj we wtorkowe popołudnie 27 lipca patrol rowerowy straży miejskiej pomógł tonącemu 60 latkowi. Dzięki sprawnej akcji strażników miejskich mężczyznę udało się uratować.

Podczas patrolu niedaleko promenady staromiejskiej zauważyliśmy przechodniów, którzy zwrócili naszą uwagę, że w fosie znajduje się mężczyzna. Po podjechaniu na to miejsce rzeczywiście stwierdziliśmy, że mężczyzna znajduje się w fosie. Wyciągnęliśmy go na brzeg, ustawiliśmy go tak, żeby był z powrotem bezpieczny. Po tym wyciągnięciu zaraz zaczęliśmy wzywać patrole policji i pogotowia – opowiada młodszy strażnik Wioletta Gabryś-Zaitseva, patrol rowerowy straży miejskiej Wrocławia.

Kiedy strażnicy miejscy przyjechali na miejsce zdarzenia to zobaczyli, że 60 latek był wycieńczony i potrzebował natychmiastowej pomocy. Fosa miejska choć nie jest głęboka, to w wielu miejscach ma spory spadek i jest wyłożona betonowym podłożem, co stanowi zagrożenie.

Mężczyzna oświadczył nam, że tak naprawdę była to jego próba samobójcza i że może próbować to jeszcze raz. Po przyjeździe patrolu policji, mężczyzna został zbadany na obecność alkoholu i rzeczywiście okazało się, że był pod nieznaczącym wpływem alkoholu. Podejrzewam, że to tutaj też częściowo zadziałało. Natomiast tutaj już dalsze czynności podjęła policja – dodaje młodszy strażnik Wioletta Gabryś-Zaitseva.

Przede wszystkim w takich sytuacjach musimy brać pod uwagę nasze umiejętności, ocenić sytuacje. Jeżeli jesteśmy osobą wykwalifikowaną w udzielaniu tego rodzaju pomocy to oczywiście możemy spróbować pomóc takiej osobie. Jeśli nie jesteśmy osobą wykwalifikowaną do udzielania pomocy powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy 112 i w tym samym czasie monitorować sytuację osoby, która znajduje się w wodzie – mówi aplikant Sandra Kowalska, patrol rowerowy straży miejskiej Wrocławia.

Strażnicy podkreślają, że w takich sytuacjach odpowiednia reakcja może uratować komuś życie. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy