Wrocławscy wolontariusze nagrodzeni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
2 czerwca w starej części Ratusza odbyła się gala "Wrocławskie oblicza wolontariatu". To właśnie tam nagrodzono wrocławian, którzy działają na rzecz innych, nie biorąc za to ani grosza.

To gala, podczas której pokazujemy wyjątkowe wrocławianki i wyjątkowych wrocławian. Wyjątkowe grupy, ludzi, którzy na co dzień dzielą się sobą przez zaangażowanie w wolontariat. Zależało nam, żeby zrobić to w sposób wyjątkowy, bo czas, za który nagradzamy, też był wyjątkowy. Był czasem covidu, czasem trudnym, czasem, w którym pierwszy raz spotykamy się z niektórymi zjawiskami. Ci ludzie, pomimo zagrożeń, byli dla innych i dzisiaj chcielibyśmy ich pokazać i serdecznie podziękować – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Pomagałem w hospicjum przy ul. Poświęckiej. Pozytywni ludzie, energia – od razu człowiekowi robi się lepiej na sercu – mówi Arkadiusz Szwerczyński, laureat konkursu „Wrocławskie oblicza wolontariatu”.

Daję drugie życie roślinom. Jak ktoś je wyrzuci, to ja je zabieram i sadzę. Dbamy o rośliny, w domu nie produkujemy plastiku, używamy szkła. Często chodziłam też na sprzątanie ziemi – mówi Małgorzata Mickiewicz, laureatka konkursu „Wrocławskie oblicza wolontariatu”.

Ja najbardziej lubię sztukę i przez to chciałabym też pomagać innym,, rozwijać tę pasję. Byłam wolontariuszką przez pierwsze dwa lata, później zaczęłam tworzyć własne projekty, zaczęłam sama nauczać – mówi Maria Kliś, laureatka konkursu „Wrocławskie oblicza wolontariatu”.

Nie chcę powiedzieć, że wszyscy, ale żyjemy jednak w świecie nacechowanym dużą ilością egoizmu i znalezienie osób, które chcą z tego schematu wyjść, chcą zrobić coś dla innych, nie tylko dla siebie – raz jeszcze podkreślam, w czasie szczególnym – to jest coś niesamowitego i właśnie osób o takich cechach poszukujemy. Na szczęście we Wrocławiu nie mamy z tym problemu, bo ludzi wspaniałych i potrafiących się sobą dzielić jest całe mnóstwo – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W tym roku podczas gali „Wrocławskie oblicza wolontariatu” nagrodzono zarówno dzieci, jak i dorosłych – aby nikt, kto działał dla dobra innych, nie został pominięty.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy