Wrocławska gastronomia pomaga seniorom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gastronomia w obecnej sytuacji jest jedną z najbardziej poszkodowanych branż. Seniorzy z kolei, z uwagi na pandemię, powinni zostać w domach. Kilka wrocławskich restauracji postanowiło, z jednej strony, wesprzeć seniorów, a z drugiej strony pomóc sobie w tym trudnym czasie.

Danie dla Seniora to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Początkowo, w maju, w projekt zaangażowały się restauracje Przystań Marina i Pod Papugami.

– Celem tego projektu jest pomoc najuboższym i najbardziej samotnym seniorom. Program pomaga też wrocławskiej gastronomi, która teraz także jest w trudnym położeniu – mówi Kamila Polańska z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Obecnie w projekcie biorą udział cztery restauracje. Do Przystani Marina i restauracji Pod Papugami dołączyły: Złotnickie Centrum Spotkań oraz Inndygo. Dobrosława Binkowska, właścicielka restauracji Inndygo, współpracuje z WCRS-em od marca. Teraz postanowiła wziąć udział także w projekcie Danie dla Seniora.

Bardzo szybko dołączyliśmy do projektu. Tym bardziej jestem niemile zaskoczona, że tylko cztery restauracje, póki co, biorą udział w tym projekcie. Wrocław jest ogromny i ma o wiele większy potencjał – przyznaje Dobrosława Binkowska, właścicielka restauracji Inndygo.

Restauratorka apeluje do całej branży gastronomicznej, aby zgłaszać się do projektu. Polega on na tym, że zamawiając posiłek na wynos dla siebie, można zapłacić za dodatkowe danie, które dzięki wolontariuszom trafi do najbardziej potrzebujących seniorów.

Koszt takiego obiadu to 25 zł, jest on doliczany do rachunku klienta. Od maja restauracje wydały ponad 1200 wartościowych posiłków – dodaje koordynatorka projektu.

Obecna sytuacja jest trudna dla wielu przedsiębiorstw. Danie dla seniora łączy w sobie pomoc osobom starszym z możliwością przetrwania małych gastronomii. Zarówno seniorzy, jak i restauratorzy cały czas mogą zgłaszać się do udziału w projekcie.

Seniorzy mogą dzwonić do Wrocławskiego Centrum Seniora. Otwarte są trzy linie telefoniczne, jeden z nich to 71 77 249 40 – podaje koordynatorka projektu.

– Czas jest bardzo trudny. Możemy bazować tylko na tym, co klienci zamówią na wynos, więc szanowni państwo, zapraszamy! – podsumowuje właścicielka restauracji.

Wszelkie dodatkowe informacje o Daniu dla Seniora dostępne są na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy