Wrocławska Karta Seniora daje wiele możliwości. Jak ją wyrobić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu mieszka blisko 180 tysięcy osób powyżej 60 roku życia. To do nich adresowana jest Wrocławska Karta Seniora, która pozwala korzystać ze zniżek i promocji u ponad 100 partnerów. Andrzej Gaszewski, tegoroczny król seniorów, przyznaje, że karta daje wiele możliwości.

To jest – jakby to określić – bilet ulgowy do niektórych instytucji kulturalnych i nie tylko. Zoo, muzea, ogród botaniczny, Panorama Racławicka, baseny. Z Wrocławską Kartą Seniora naprawdę można wiele uzyskać, wiele ulg przede wszystkim. Wiadomo, że wszystko drożeje – mówi Andrzej Gaszewski, tegoroczny król seniorów.

Wrocławska Karta Seniora, srebrna, złota i szmaragdowa, to innowacyjny projekt miasta Wrocławia, który jako pierwszy w Polsce wprowadził ten program. Srebrna i złota karta zapewnia wrocławskim seniorom powyżej 60. roku życia możliwość skorzystania z bogatej oferty działań, zniżek, promocji przygotowanych przez 150 partnerów z zakresu zdrowia, kultury, sportu i rekreacji. To również zniżki na usługi i konsultacje ze specjalistami i lekarzami. Złota karta dedykowana jest osobom powyżej 75. roku życia i dodatkowo upoważnia do dwóch darmowych przejazdów taksówką do urzędu i lekarza. Karta szmaragdowa zapewnia wrocławianom 90+ możliwość skorzystania z bezpłatnych usług z dojazdem do domu na przykład fryzjera, podologa, optometrysty i protetyka słuchu – wyjaśnia Marta Łomnicka, WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora.

Już teraz blisko 40 tysięcy seniorów korzysta z możliwości, które daje jedna z trzech Wrocławskich Kart Seniora. Jej wyrobienie jest bardzo proste.

Wrocławską Kartę Seniora można otrzymać w trzech punktach Wrocławia – we Wrocławskim Centrum Seniora na placu Dominikańskim 6, w Przestrzeni Trzeciego Wieku na placu Solidarności 1-3/5 i w Stowarzyszeniu Żółty Parasol na ulicy Prusa 37-39. Informujemy, że w trosce o państwa zdrowie i z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną 19 stycznia punkt informacyjny Wrocławskiego Centrum Seniora został zamknięty do odwołania. Zachęcamy serdecznie do kontaktu telefonicznego, jesteśmy do państwa dyspozycji. Udzielimy wszelkich informacji pod numerem telefonu 71 344 44 44 od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Można także napisać do nas mail na adres karta.seniora@wcrs.pl – dodaje Marta Łomnicka, WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora.

Dlatego obecnie karty można otrzymać w Przestrzeni Trzeciego Wieku i w Stowarzyszeniu Żółty Parasol.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy