Wrocławski Abecadlik dla malucha

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od tego roku każdy nowo narodzony mieszkaniec miasta otrzyma Wrocławski Abecadlik wchodzący w skład wyprawki.

Państwo Pawlakowie przygotowali specjalnie zaprojektowaną dla Wrocławskiej Wyprawki książeczkę, która nazywa się Wrocławski Abecadlik – opowiada Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 
To jest książka stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, którzy dopiero co się urodzili. Można czytać ją również dzieciom starszym. Jest to spacer po Wrocławiu, po różnych znanych i rozpoznawalnych miejscach: od Bulwaru Dunikowskiego po Park Szczynicki i Ostrów Tumski. Oprócz znanych miejsc pojawiają się też krasnoludki, bez których trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek wrocławską książkę dla dzieci. Występuje też w niej Olga Tokarczuk, w roli jednej z mam – tłumaczy Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury. 

W skład Wrocławskiej Wyprawki wchodzi nie tylko książka. 
Na dzień dobry, jak pudełko się otwiera, wyjmujemy list od prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, w którym wita i składa życzenia nowo narodzonemu mieszkańcowi miasta – mówi Dorota Feliks

Dodatkowo w prezencie od miasta otrzymamy body, mały kocyk, zabawkę oraz pakiet powitalny od miejskiej biblioteki. W jej skład wchodzi karta biblioteczna, aby zachęcić od dzieciństwa do czytania. 
Wyprawka jest prezentem dla dzieci. Można ją odebrać w urzędzie podczas odbierania aktu dziecka albo we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego – wyjaśnia Aleksandra Leniart z WSRS.
Wyprawkę mogą otrzymać wszyscy rodzice rozliczający podatki we Wrocławiu, których dzieci urodziły się po 1 stycznia 2019 roku.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy