Wrocławski Chór Seniora i Stowarzyszenie Operetka Wrocławska ze specjalnym koncertem dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski Chór Seniora zrzesza seniorów, którzy biorą udział w zajęciach aktorskich, wokalnych i scenicznych. W planach artystycznych zespołu jest poszerzenie repertuaru o gatunki operetkowe, bo od 2022 roku działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Operetki Wrocławskiej.
  • Na co dzień mamy regularne warsztaty. Co wtorek spotykamy się o godz. 15:00 w Przestrzeni Trzeciego Wieku na placu Solidarności i realizujemy mnóstwo projektów – mówi Jacek Peszyński, chórzysta Wrocławskiego Chóru Seniora. 

  • Stowarzyszenie Operetka Wrocławska już trzeci raz organizuje koncerty wyjątkowe, niecodzienne, adresowane do społeczności Wrocławia. Zadanie odbywa się dzięki dofinansowaniu gminy Wrocław. Postawiliśmy sobie za cel, aby zaprosić na to dzisiejsze wydarzenie przede wszystkim osoby, których nie stać na zakup biletów do instytucji kulturalnych, dla osób wykluczonych, z niepełnosprawnościami, korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wrocławskiego Centrum Seniora. Koncert „Mojej i twojej nadziei”, bo taki jest jego tytuł, przeniesie nas do świata opery, musicalu, kantaty barokowej i piosenki rozrywkowej nawet, do artystycznych fenomenów, które podbijają ogólnopolskie sceny muzyczne – podkreśla Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

  • Duże przeboje operetkowe będą dzisiaj przedstawione, natomiast my jesteśmy takim dodatkiem. Na ostatnie wejście wchodzi cały Chór Seniora i śpiewamy wspólnie „Usta milczą, dusza śpiewa”, taki bardzo znany hit operetkowy – dodaje Jacek Peszyński, chórzysta Wrocławskiego Chóru Seniora. 

  • Chcemy stworzyć tradycję wiosennego koncertowania. Tak też nazwaliśmy nasz koncert opisowo. Gdy tylko wiosna budzi się do życia, w każdym człowieku budzi się ta nadzieja na lepsze jutro, nadzieja na lepszą przyszłość, czego sobie i wszystkim życzymy – podsumowuje Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy