Wrocławski Niezbędnik Senioralny. Gdzie go odebrać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przejście na emeryturę to nowy rozdział w życiu seniorów. To duże zmiany, bo znikają dotychczasowe zobowiązania zawodowe, zmienia się rytm życia, dlatego Wrocław przygotował specjalny pakiet startowy dla seniorów. To Wrocławski Niezbędnik Senioralny.

Niezbędnik Senioralny został przemyślany w taki sposób, żeby pomóc seniorom w aktywnościach. Zawiera kilka produktów, które domyślnie mają zachęcić seniorów do aktywności fizycznej i takiej społecznej, towarzyskiej. W Niezbędniku znajduje się plecak miejski bądź plenerowy, w zależności, czy ktoś spaceruje po mieście, czy chce pojechać za miasto. Oprócz tego torba na zakupy, etui na okulary – również przeciwsłoneczne – i komplet dokumentów, różnych książeczek, przewodników mówiących, w jaki sposób seniorzy mogą odnaleźć się w naszym mieście i jaka jest oferta miasta dla nich – mówi Paulina Ograbisz, spółdzielnia PANATO.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny przeznaczony jest dla seniorów, którzy w tym i w poprzednim roku przeszli na emeryturę. Pakiet niespodziankę od WCRS-u można otrzymać w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Żeby go uzyskać należy okazać decyzję ZUS-u o przyznaniu emerytury. To jest ten dokument, który weryfikujemy. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy ktoś przeszedł na emeryturę w tym lub zeszłym roku. To jest właściwie jedyna rzecz, którą trzeba mieć. Bardzo prosta sprawa. Zapraszamy, mamy bardzo dużo Niezbędników. Czekamy na państwa w godzinach między 12:00 a 18:00 codziennie od poniedziałku do piątku w Przestrzeni Trzeciego Wieku na czwartym piętrze na placu Solidarności – zachęca Paulina Ograbisz, spółdzielnia PANATO.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy