Wrocławski Wolontariat Antykryzysowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia korona wirusa wstrzymała gospodarkę, zatrzymała ludzi w domach, ale także pobudziła wiele społecznych inicjatyw. Kolejna powstanie między innymi na wrocławskim Nadodrzu, a będzie to grupa zrzeszająca wolontariuszy.

My jako Nowe Nadorze zawsze chcemy pomagać i być blisko mieszkańców. Wczoraj na grupie na FaceBooku wrzuciłam ogłoszenie – zostań wolontariuszem, dołącz do nas! – mówi  Izabela Duchnowska, organizatorka oddziału na Nadodrzu

Aby zostać wolontariuszem wystarczą odrobina wolnego czasu, dobry stan zdrowotny i ukończone 18 lat.

 – Zgłosiła się 62-letnia kobieta, która chciałaby udzielać pomocy psychologicznej. W obecnej sytuacji uważam, że tego typu pomoc mogłaby się przydać wielu osobom – dodaje organizatorka.

 Pomoc będzie wiązała się z codziennymi obowiązkami takimi jak zakupy, spacer z psem, wynoszenie śmieci lub odbiór przesyłek pocztowych. Jak przyznaje Izabela Duchnowska organizatorka oddziału na Nadodrzu, każdy, kto zgłosi się do pomocy będzie objęty ubezpieczeniem oraz wyposażony we wszelkie środki ochrony osobistej. To jednak nie wszystko.

 – We Wrocławiu bardzo popularna jest grupa – Widzialna Ręka, jednak słyszałam, że pojawiają się na niej oszuści, którzy wykorzystują sytuację, by kogoś okraść. My bardzo chcieliśmy tego uniknąć, więc wszystko będzie udokumentowane. Wolontariusz będą mieli legitymacje – podsumowuje organizatorka.

Niezależnie od sytuacji związanej z wirusem, jeżeli masz możliwość i chęci to zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy – przyznaje Galyna Korchgina, nowa wolontariuszka.

Choć wszyscy czekają na powrót do normalnego funkcjonowania, to może sytuacja związana COVID-19, pozostawi kilka cennych inicjatyw.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy