Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora. Spotkanie z Marią Pakulnis

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
4. edycja Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora powoli dobiega końca. Poza warsztatami i zajęciami aktorskimi seniorzy mogli brać udział także w spotkaniach z gwiazdami polskiej sceny. Podczas jednego z nich rozmawiali z aktorką Marią Pakulnis.
  • W tego typu spotkaniach bardzo często uczestniczę i tak się złożyło, że po filmie „Johnny” byłam w wielu takich miejscach. To były wspaniałe spotkania, to jest bardzo ważne żebyśmy ze sobą rozmawiali. To nie chodzi o przedstawienie siebie, my rozmawiamy o życiu. Bardzo byłam ciekawa tego spotkania – mówi Maria Pakulnis, aktorka. 

-To są warsztaty aktorskie dla seniorów, to są spotkania wspólne z aktorami, wspólne wyjścia na projekcje filmów. To jest festiwal tak jak teraz (aktorstwa filmowego). Był wcześniej festiwal reżyserii filmowej, w którym nasi seniorzy również brali udział. To jest bogata oferta filmowa dla wrocławskich seniorów i korzystają z tego. Robiąc casting do filmu zauważyliśmy, że jest mnóstwo ludzi zainteresowanych – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor 16. Festiwalu Reżyserii Filmowej i 12. Festiwal Aktorstwa Filmowego. 

Aktorka zdradziła nam, że takie spotkania są również dla niej bardzo inspirujące. 

To są ludzie bardzo otwarci i co jest znamienne, że w większości przypadków podczas tych spotkań przeważają kobiety. I to świadczy o tym, że kobiety na emeryturze nie zwalniają tempa życia – mówi Maria Pakulnis, aktorka. 

Seniorzy po spotkaniu nie kryli zadowolenia.  

-Spotkanie było wyjątkowe z wyjątkową kobietą. Po prostu jest niesamowita, potrafi w każdą rolę się wcielić i jest wyjątkowa – mówi Andrzej Daszewski, wrocławski senior.  

-Bardzo mi się podobała, od lat ubóstwiam panią Marię Pakulnis. Miałam też taką okazję, bo byłam statystką “Pierwszej miłości” i tam się z nią spotkałam. Przyszłam pod dużym wrażeniem, oglądałam film „Johnny” oraz inne filmy z jej udziałem no i można powiedzieć, że jestem nią zafascynowana. A takie spotkania wprost to już zupełnie jest super – mówi Ryszarda Żurkowska, wrocławska seniorka. 

Na zakończenie Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora uczestnicy szykują specjalny pokaz. 

-Będziemy wieńczyć etiudą teatralną, którą wspólnie zrobiliśmy. Nazwaliśmy ją „Miasto Kobiet” , będzie to przezabawne opowiadanie. Robimy je pod koniec czerwca, właśnie wszyscy aktorzy, seniorzy brali udział w warsztatach w ciągu tych kilku miesięcy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. To czego się nauczyli, jaki zdobyli kunszt – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor 16. Festiwalu Reżyserii Filmowej i 12. Festiwal Aktorstwa Filmowego. 

-To jest już 4. edycja, na poprzednich też bywałem. Nakręciliśmy nawet dwa filmy właśnie z centrum seniora pt. „Senioralsi”. Ostatnio była też taka etiuda teatralną, która też była wystawiona w Teatrze Lalek- mówi Andrzej Daszewski, wrocławski senior.  

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy