Wrocławskie flamingi mają nowy dom. Zoo otworzyło całoroczny pawilon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskim zoo otwarto nowo wyremontowany, całoroczny pawilon flamingów. Ptaki już świetnie się zadomowiły. Warto też wspomnieć o tym, że na terenie wybiegu powstało także zimowisko dla flamingów oraz pojawiły się inne gatunki ptaków.

Bardzo się cieszymy z tego powodu, że mogliśmy po raz pierwszy, tak naprawdę, w historii ogrodu, udostępnić zwiedzającym do obserwacji życie tych zwierząt przez cały rok. Do tej pory zimowały one w sąsiadującej, tak zwanej starej strusiarni, więc nasi zwiedzający nie mogli podziwiać życia tych zwierząt przez cały rok – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu Zoo Wrocław.

„Kraina flamingów” powstała w starej części ogrodu zoologicznego. W nowo wyremontowanym pawilonie, na wybiegu z flamingami mieszkają także inne gatunki ptaków, które występują w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej.

Razem z flamingami mieszkają tutaj również ptaki blaszkodziobe, takie jak drzewica dwubarwna, piżmówka malajska, podgorzałka zielonogłowa oraz ibis siwopióry. Te są u nas po raz pierwszy prezentowane w ogrodzie zoologicznym. Jest to gatunek narażony na wyginięcie, więc mamy nadzieję, że w przyszłości one u nas się rozmnożą. Wszystkie ptaki dobrze się dogadują, nie ma żadnych problemów z połączeniem, a każdy z nich zajmuje zupełnie inną strefę w wolierze – mówi Robert Strasenburg, kierownik Wydziału Ptaków w Zoo Wrocław.

Zwiedzający są zachwyceni nowym wybiegiem flamingów i nie kryją swojego zadowolenia z możliwości zobaczenia tych egzotycznych ptaków w bliskiej odległości.

Szczerzę mówiąc, jestem zachwycona, bo po raz pierwszy widzę wybieg flamingów i są po prostu piękne. Właśnie mówiłam do męża, że są bajkowe. Jestem fanką bajek Disneya, więc dla mnie są absolutnie jak z bajki – mówi turystka ze Szczecina.

Fajnie zrobili. Teraz wszystkie ptaki ładnie widać – mówi zwiedzający. 

Bardzo ładne. Można sobie tutaj podejść i jest ta styczność ze zwierzętami. To nie jest to samo, tak jak na przykład zazwyczaj ogląda się zza siatki – mówi inna zwiedzająca.

Nasza grupa flamingów składa się z 52 ptaków, jest to spora grupa. Niedawno też się okazało, że mamy 26 samic i 26 samców, więc idealny układ. Tak że liczymy na to, że nasza grupa wkrótce się powiększy o młode flamingi. Do tej pory młodych nie mieliśmy, ale mamy nadzieję, że warunki, które tutaj stworzyliśmy w przyszłości pozwolą nam rozmnożyć ten gatunek i doczekać się młodych flamingów – mówi Robert Strasenburg, kierownik Wydziału Ptaków w Zoo Wrocław.

Na terenie „Krainy flamingów” znajduje się także wybieg dla jeżozwierzy, który również został poddany rewitalizacji. Łączna wartość inwestycji to 1,7 mln zł.

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy