Wrocławskie podwórka komunalne przejdą metamorfozę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu jest 946 podwórek komunalnych. Część z nich już przeszło rewitalizację w poprzednich latach, a część z nich zostanie wyremontowana i objęta modernizacją w latach 2021- 2024. W tym okresie w ramach Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych, zmodernizowanych zostanie 35 podwórek.

W ciągu ostatnich dwóch lat udało się wyremontować w bardzo różnym zakresie 25 podwórek. Przeznaczyliśmy na to kwotę 30 mln zł. To robią nasi zarządcy zarówno Wrocławskie Mieszkania, jak i Zarząd Zasobu Komunalnego – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podwórka, które przejdą rewitalizację znajdują się w różnych częściach miasta. Są to między innymi podwórka na Nadodrzu, Ołbinie, Przedmieściu Oławskim, na placu Grunwaldzkim, na osiedlu Grabiszynek, Gądowie Małym, jak i na Tarnogaju. 

W ramach programu kompleksowych remontów podwórek, w tym roku realizujemy całościowo dwa wnętrza, przy ul. Curie Skłodowskiej, Nehringa i na Tarnogaju przy ul. Henrykowskiej i Sernickiej. Przetargi planujemy ogłosić na początku kwietnia. Także łącznie mamy w tym programie 8 wnętrz rozłożonych do 2024 roku – mówi Monika Tendaj – Bielawska, Wrocławskie Mieszkania.

Podwórka, które zostaną objęte programem Kompleksowej Modernizacji podwórek, przejdą swoją metamorfozę po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami i zostaną dostosowane do ich potrzeb. 

One nie są przypadkowe, to są podwórka, o które mieszkańcy, bądź rady osiedla wnioskowali już wiele lat temu. Wśród nich podwórka, które już przeszły etap konsultacji społecznych oraz te, które w tym roku są przewidywane do realizacji. W tym roku to jest 14 wnętrz, z czego 5 będzie w pełni skończonych, 9 będzie rozpoczętych i realizacje będą kontynuowane w kolejnych latach – mówi Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta ds. Wymiany Źródeł Ogrzewania.

Oprócz tego będą również wykonywane prace na innych podwórkach, a nie tylko na tych, które zostały objęte programem Kompleksowej Modernizacji. Będą to prace dotyczące pojedynczych elementów na przykład remont placu zabaw lub budowa osłony śmietnikowej. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy