Wrocławskie Sprzątanie Świata. Przyłącz się!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sprzątanie Świata to akcja, która kojarzy się z latami szkolnymi i słusznie. Wszystkie chętne szkoły i klasy mogą zadbać o najbliższe środowisko, zgłaszając się do Ekosystemu.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do tego, żeby dołączyć się do wielkiej akcji sprzątania świata. Organizowana przez fundację „Nasza ziemia” odbywa się tradycyjnie w trzeci weekend września i trwa do drugiego października. Działająca od 1994 roku Fundacja „Nasza ziemia” zachęca placówki oświatowe do przyłączania się do akcji –  mówi Dorota Witkowska, EKOSYSTEM Wrocław.

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci na nowo zaczynają dbać o swoją wiedzę, a także o środowisko. Akcje Sprzątania Świata organizowane są na całym świecie, a ich celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej.

  • Zbieramy akcję w ten sposób, że przekazujemy rękawiczki, worki i zapewniamy odbiór. Dodatkowo nauczyciele, którzy zgłoszą daną klasę, szkołę będą mogli później pobrać ze strony fundacji odpowiedni dokument, który można potem zanieść do kariery, rozwoju zawodowego oraz portfolio, co jak wiadomo jest również bardzo ważne z punktu zdobywania różnych doświadczeń. Serdecznie zapraszamy – wyjaśnia Dorota Witkowska.

Jeżeli działa się w szczytnym celu, terminy nie są najważniejsze – najważniejsze są chęci i determinacja.

  • Akcja już trwa i kończy się 2 października. Szkoły się ciągle przyłączają więc prosimy się nie obawiać, że już mamy końcówkę września i gdzieś ta akcja się kończy. Nawet jak ktoś się zgłosi drugiego października, to my pomożemy. Po zakończeniu akcji, jeśli jakaś szkoła będzie chciała przyłączyć do takiego sprzątania świata, to my chętnie przekażemy worki i rękawiczki – dodaje Dorota Witkowska.

Od jakiegoś czasu regularnie powtarza się, że nie ma dla nas żadnej planety B, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby poprawić, albo chociaż nie pogarszać jej stanu.

– Najlepiej do nas pisać na ekosystem@ekosystem.wroc.pl, lub ewentualnie poprzez infolinię albo Facebooka. Na każde zgłoszenie reagujemy. Każdy się może dołączyć kto ma ochotę troszeczkę posprzątać świat. Nadal mamy problem z tym, żeby tereny ogólnodostępne rekreacyjne były tak czyste jak byśmy chcieli pomimo, że jest bardzo dużo takich akcji we Wrocławiu. Cały czas pojawiają się te same miejsca, czyli tam gdzie tłumnie przychodzą ludzie i zostawiają odpady. Wierzymy w to, że jak każdy się zgłosi i przyłączy do nas i my mu pomożemy przy tym sprzątaniu, da też dobry przykład znajomym i może kto się zawstydzi i już więcej nie zostawi swoich pozostałości po grillu nad rzeką czy w parku – mówi Dorota Witkowska, EKOSYSTEM Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy