Wrocławskie zoo i Dodo ratują zwierzęta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie zoo to nie tylko park rozrywki, ale również działania, które wspólnie z fundacją Dodo podejmowane są na całym świecie dla ochrony przyrody.

Lemury, pingwiny i manaty to jedne z wielu gatunków zwierząt, które ratuje fundacja Dodo i wrocławskie zoo. Zebrane pieniądze są przeznaczane na badania zwiększające populację i przeciwdziałanie zanieczyszczaniu oceanów.

 Najważniejszy nadal jest priorytet poszukiwanie Saola i próba jej ochrony w Wietnamie i Laosie, ale ja bym wyróżnił jeszcze inny. To jest działalność edukacyjna w Laosie – mówi prezes zarządu wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.

Bilet do zoo we Wrocławiu wspiera ważne przedsięwzięcia   

Jedną z akcji pomocowych jest akcja Złotówka polegająca na tym, że kupujący bilet wpłacają drobną kwotę na cele charytatywne. W tym roku ponad sto tysięcy złotych zostało przeznaczone na pomoc Australii. W ubiegłym roku wrocławskie zoo zebrało podczas tej akcji najwięcej pieniędzy, pośród wszystkich ogrodów zoologicznych w Polsce.

To jest dobrowolne oczywiście kto nie chce nie płaci, natomiast jesteśmy bardzo zbudowani tym, że przynajmniej jedna czwarta naszych klientów te pieniądze chętnie wpłaca – mówi prezes zarządu wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.

Przy wszystkich projektach ogrodu działa fundacja Dodo, która zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków zwierząt.

Cięzko jest w ogóle powiedzieć, które są bardziej, a które mniej ważne. Bardzo dużo energii poświęciliśmy na zbiórkę pieniędzy na budowę wybiegu dla niedźwiedzi malajskich w Laosie – mówi prezes fundacji Dodo Anna Mękarska.

Eksperci wrocławskiego zoo i fundacji Dodo podpowiadają, co zrobić ze starym telefonem

Fundacja i wrocławskie zoo prowadzą niecodzienny projekt zbiórki zużytych telefonów, do której przyłącza się wiele firm i szkół. Są one poddawane recyklingowi i uzyskiwane są z nich cenne materiały, które wydobywane są w Republice Demokratycznej Konga. 

Edukacja dzieci, że nie należy tych telefonów co chwilę zmieniać, a jeżeli już się zmienia bo się zepsuł to należy go podać recyklingowi – mówi Anna Mękarska.

Wrocławskie zoo z roku na rok odnotowuje coraz większą liczbę odwiedzających. W zeszłym roku ogród zoologiczny odwiedziło ponad milion sześćset tysięcy osób, a w tym roku według zapowiedzi zwiedzających ma być jeszcze więcej.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy