Wrocławskie zoo w zimie. Co można zobaczyć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zoo Wrocław jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Został otwarty w 1865 roku. Powierzchnia ogrodu to ponad 33 ha. Zimą panuje tu wyjątkowa atmosfera i klimat. Możemy tutaj podziwiać różnego rodzaju gatunki, które zostały sprowadzone z różnych zakątków świata. Na przykład w takim okresie zimowym można między innymi zobaczyć renifery, które akurat gubią swoje poroże albo możemy też podziwiać manule, które zmieniają swoje futro.

Można zobaczyć dużo zwierząt, które latem się chowają i wcale nie jest tak łatwo je dostrzec. Na przykład pantery śnieżne, które latem chowają się na chłodnym zapleczu, ale zima to jest ich pora, one takie temperatury lubią i nawet jak napada po uszy śniegu im to w żaden sposób nie przeszkadza. Podobnie rysiom czy żbikom, które są naszymi rodzimymi dzikimi kotami, które przecież w naszym klimacie żyją – mówi Weronika Skupień, Zoo Wrocław.

Co ciekawe, w tym okresie swoje futro zmieniają także zające bielaki. Obecna pogoda sprzyja między innymi wychodzeniu na wybieg żyrafom, zebrom i tygrysom. Kaczki, łabędzie oraz wydry również cieszą się ze słonecznych i ciepłych dni, możemy je zobaczyć w stawie nieopodal ptaszarni. 

Zimą częściej chodzę do Afrykarium, bo tam panuje taki klimat bardziej zbliżony do letniego. – A są może jakieś zwierzęta, które pan sobie najbardziej upodobał? – Kotowate to jest ta gromada, która zawsze mnie interesowała, ale nie tylko. W zasadzie to wszystkie zwierzęta – mówi Mateusz, zwiedzający Zoo Wrocław.

Ptaszarnia, leniwce, czerwoną pandę moje dzieci uwielbiają i Afrykarium. Stwierdziliśmy, że ta pora roku jest najlepsza. Temperatura jest koło dziesięciu stopni na plusie i jest rewelacyjnie. Jest mało ludzi, więc można sobie pochodzić i nawet dzisiaj widzieliśmy więcej zwierząt niż normalnie – mówi Ania, zwiedzająca Zoo Wrocław.

Wrocławskie Zoo rozbudowuje się i wzbogaca się o nowe gatunki. W tym roku będziemy mogli zobaczyć między innymi dzioborożce karbodziobe. Te egzotyczne ptaki będą mieszkać w nowo wybudowanej wolierze oraz będą miały do swojej dyspozycji przestronny wybieg. Docelowo drewniana konstrukcja, z której składa się nowy pawilon będzie również opleciona roślinami pnącymi. 

Nie zwalniamy tempa i kolejne inwestycje są planowane. Jest przetarg na zimowisko flamingów, które swoją ostatnią zimę spędzają w strusiarni. One są ptakami ciepłolubnymi, więc potrzebują mieć ocieplone pawilony na zimę. Wokół ptaszarni powstanie z kolei taki chodnik, ścieżka zwiedzania skąd można będzie z bliskiej odległości oglądać egzotyczne ptaki – mówi Weronika Skupień.

W ubiegłym 2022 roku wrocławskie Zoo odwiedziła rekordowa liczba osób. 

Mamy 1,7 mln odwiedzających, co jest drugim rekordowym rokiem po 2015 roku, czyli w rok po otwarciu Afrykarium. To jest ogromna frekwencja, wyraz zaufania oraz ogromnej miłości wrocławian do zoo, ale także przyjezdnych. Bardzo się cieszymy z tego wyniku. W ostatnich dniach w tym okresie świątecznym nawet 2 tys. osób dziennie odwiedzało nasze zoo – mówi Weronika Skupień, Zoo Wrocław.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy