WrocWalk Marathon: edycja niepodległościowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
103. rocznicę Święta Niepodległości wrocławianie i goście miasta mogli świętować, między innymi zwiedzając miasto w ramach WrocWalk Marathon. Tym razem była to już 3. edycja tego wydarzenia, w ramach którego uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy: rodzinną, sportową, a także kościelno-muzealną. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, czas pokonania nie jest najważniejszy liczy się udział i dobra zabawa.

Wybraliśmy z mężem trasę sportową. Łącznie wyszło nam 22 km. Zaczęliśmy od parku Grabiszyńskiego, skończyliśmy w Rynku. Pogoda fajna, dystans też zacny.

Najłatwiejsza trasa dla dzieci. Byliśmy całą grupą, polecam każdemu. Dzieci zmęczone, ale zdrowo, więc naprawdę super zabawa.

Było bardzo dużo ciekawych rzeczy, a najciekawsze było to, kiedy żołnierze były tutaj.

Rodzinnie to jest najważniejsze. Spotykają się ludzie, którzy chcą poznawać Wrocław, poznawać innych ludzi. Jest super, uczestniczyliśmy wielką rodziną – dzielili się swoimi wrażeniami uczestnicy.

Jest to pierwsza edycja niepodległościowa. To znaczy do tej pory WrocWalk Marathon odbywał się przy okazji tego dużego biegowego Wrocław Marathonu. W tym roku ze względów pandemicznych nie odbyły się maraton i półmaraton, ale za to udało się 11 listopada przeprowadzić imprezę rekreacyjną, połączoną ze zwiedzaniem Wrocławia, czyli WrocWalk Marathon. Na mapce są zaznaczone najważniejsze punkty, punkty, które wybraliśmy do poszczególnych tras – mówi Marcin Janiszewski, WrocWalk Marathon.

Na każdego uczestnika, który zebrał wszystkie pieczątki w punktach kontrolnych, na mecie czekał pamiątkowy medal. Głównym celem WrocWalk Marathonu jest zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska i jego najciekawszych, na co dzień niedostępnych miejsc. Najdłuższą trasą była ta sportowa. Przebiegała głównie przez wrocławskie parki i liczyła ponad 23 km. 

Bardzo fajnie. Wyruszyłem, zajęło mi to niecałą 1 godz 40 min. Także bardzo fajna zabawa, polecam. Jestem rodowitym wrocławianinem i bardzo dobrze znam Wrocław, także odświeżyłem sobie. Trasa przebiegała głównie przez parki. Jeżdżę dużo rowerem, także znam te trasy. Była to dla mnie taka świąteczne przejażdżka – mówi Robert Polak, uczestnik WrocWalk Marathon.

W ramach tegorocznej edycji przygotowano także dodatkowe atrakcje plenerowe, z których mogli skorzystać nie tylko zarejestrowani uczestnicy, ale i wszyscy chętni. Pogoda dopisała, a więc mieszkańcy i goście miasta dobrze się bawili, a przy okazji mogli dowiedzieć się o drodze Polski do niepodległości.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy