Wrośnij we Wrocław. 5 lat akcji i ponad 2 tys. drzew zasadzonych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To już piąty rok i kolejna edycja akcji Wrośnij we Wrocław. To drzewo zostało zasadzone rok temu. Teraz kolejne 300-ta wrocławianie zasadzą w dwóch lokalizacjach. Wziąć udział może każdy, komu niedawno urodziło się dziecko, ponieważ to właśnie dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia powstała ta akcja.

– We Wrocławiu każde drzewo jest na wagę złota, chcemy mieć czyste powietrze. Wymyśliłem tę akcję w 2017 roku i już w pierwszym roku posadziliśmy 18 drzew przy ul. Hallera. One dziś rosną i są dość duże – mówi Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

W ciągu 5 lat akcji posadzono 2118 drzew. Można je znaleźć w Parku Grabiszyńskim lub na zachodzie Wrocławia. Każde drzewo jest dokładnie opisane i dzięki temu wyjątkowe.

– To jest Daglezja Zielona posadzona dla małej Heleny, urodzonej w 2020 roku. Każde drzewo ma numer i jest obudowane, by zwierzęta go nie niszczyły – dodaje Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Od paru lat udaje nam się sadzić rocznie około 300 drzew. Teraz sadzimy w dwóch lokalizacjach – ul. Tczewska około 80 drzew, a resztę na Brochowie przy ul. Koreańskiej. Odbędą się festyny, zapraszamy. Można już się zapisywać – dodaje Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Aby się zapisać, wystarczy wypełnić formularz na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które jest współorganizatorem tej akcji. Zapisy trwają do 18 kwietnia – chyba, że wszystkie drzewka zostaną szybciej zarezerwowane.

 Powodzenie jest bardzo duże. Drzewa rozchodzą się jak ciepłe bułki. Można się zapisać na stronie WCRS-u, tam jest zakładka Wrośnij we Wrocław, wystarczy wypełnić swoimi danymi – dodaje Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Szalenie cenimy tę akcję, ponieważ podoba się mieszkańcom, ale także jest ważna pod kątem zieleni. W upalne dni daje chłód, w zimie trzyma wilgoć. Daje tlen, czyli wszystko, co potrzebne do życia – podsumowuje Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy