WSH. Innowacyjna aplikacja ułatwia naukę zdalną

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak w czasach nauki zdalnej sprawić, żeby studiowanie dawało wymierne efekty? Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu stawia na innowacyjność, a w swojej pracy wykorzystuje platformę Explain Everything. Platforma jest intuicyjna i interaktywna, a to pozwala na dużo lepszy kontakt między słuchaczami a prowadzącym.

Biała tablica, którą widać na tablecie to wspólna przestrzeń dla studentów i prowadzącego. Chociaż to zajęcia online, white board pełni funkcję tradycyjnej tablicy, na której można zapisać wszystko. I tak powstają wspólne notatki, projekty, a nauczanie zdalne zdecydowanie bardziej przypomina to stacjonarne. Współtwórcą platformy Explain Everything jest doktor Bartosz Gonczarek, który wykłada w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Miałem zajęcia akurat w ten weekend i muszę przyznać, że trudno było mi zaangażować uczniów na odległość. Wiadomo, że to są dorosłe osoby, a po południu mogą być po posiłku, a więc mniej aktywni, ale w momencie, kiedy zaczęliśmy pracować razem, czyli otworzyłem tablicę, żebyśmy zrobili razem ćwiczenia, to powiem szczerze, że cała dynamika spotkania bardzo się zmieniła. Jestem bardzo zadowolony z ich zaangażowania i na tym to właśnie polega – mówi dr Bartosz Gonczarek, współtwórca platformy i wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. 

To zintegrowało całą grupę automatycznie. Każdy chciał brać udział w budowaniu naszego produktu, nawet osoby, które nie przepadają za wystąpieniami publicznymi. Nie było problemów z wykorzystaniem aplikacji. Ona jest takim Wordem, Exelem, PowerPointem, Paintem i innymi aplikacjami do filmików i zdjęć w jednym. Jest tak intuicyjna, że nie było końca kreatywności przy budowaniu naszego produktu, a jedyne, co mogło nas zatrzymać, to był koniec zajęć – dodaje Anna Pogorzelska, słuchaczka studiów MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. 

Platforma daje możliwości nawiązania tego kontaktu, którego może brakować podczas zajęć zdalnych. To duże ułatwienie dla prowadzących, ale także dla studentów, którzy również chwalą sobie takie możliwości. Anna Pogorzelska, słuchaczka studiów MBA podkreśla również, że rozważa wprowadzenie takich rozwiązań na co dzień w pracy.

Narodziła się wielka potrzeba nowych rozwiązań w zakresie szkoleń. Taki zwykły jednokierunkowy transfer wiedzy przestał działać. Widzimy, że jest nieefektywny, a jako uczestnik zajęć, widzę, że nie przynosi to takich efektów, jakbyśmy chcieli – wyjaśnia Anna Pogorzelska, słuchaczka studiów MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. 

Aplikacja, która powstała we Wrocławiu, została doceniona na całym świecie, między innymi przez firmę Apple. Największa popularność zdobyła w Stanach Zjednoczonych, w Polsce jest wciąż mało znana. Wyjątkiem jest właśnie Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, która stawia na innowacyjność. 

Filarem sukcesów WSH jest właśnie innowacyjność, więc zdecydowaliśmy się na wprowadzenie platformy Explain Everything na stałe do arsenału narzędzi, jakie proponujemy naszym studentom. Jest to aplikacja, która powstała z zamysłem ułatwienia sposobu komunikacji i sposobu porozumiewania się, a tym samym nauczania – podkreśla dr Aneta Szymańska, dyrektor programu MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Z punktu widzenia prowadzącego te zajęcia bardzo przypominają takie faktyczne bycie w klasie. Kiedy nie możemy być w sali wykładowej, kiedy zazwyczaj wykorzystujemy tablicę do tłumaczenia, to taka tablica bardzo przydaje się na odległość i to rozwiązanie daje taką możliwość – zaznacza dr Bartosz Gonczarek, współtwórca platformy i wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. 

Wyższa Szkoła Handlowa udostępnia aplikację wszystkim studentom. Na razie nauka zdalna jest normą, ale uczelnia podkreśla, że będzie korzystać z platformy także po powrocie do stacjonarnego trybu nauczania. Powodem są oczywiście niekończące się możliwości, które daje Explain Everything.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy