WSH. Pandemia kształtuje trendy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O tym, że pandemia zmieniła naszą rzeczywistość w wielu aspektach naszego życia, wie już każdy. Towarzyszący jej lockdown szczególnie odmienił naszą pracę.

Naprzeciw nowym oczekiwaniom rynku, wychodzi kierunek Wyższej Szkoły Handlowej „Zarządzanie Kapitałem Ludzkim”.

W obszarze zarządzania ludzkim istnieje wiele dziedzin, zakresów, stanowisk, specjalizacji. W naszych studiach staramy się pokazać wycinki każdego z tych obszarów, koncentrując się na mierzalności kapitału ludzkiego. Pokazujemy narzędzia, składniki do współczesnego mierzenia wartości kapitału – mówi Klaudia Kossowska.

Jednym z przedmiotów na kierunku będzie „Finansowanie i prawne aspekty w pracy managera”. Zajęcia te skupiają się na zarządzaniu personelem w sposób bezpieczny w okresie pracy zdalnej. Manager jest niezwykle ważną osobą w firmie.

– Przede wszystkim potrafi zmotywować do lepszej efektywniejszej, pracy. W tym momencie przy pracy zdalnej ten kontakt menagera z pracownikami jest coraz mniejsze, ale jak to zrobić, żeby pomimo tych trudności – to właśnie będzie przedmiotem tych zajęć – mówi Tomasz Daros.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację i to jak wpłynęła ona na rynek – nie da się ukryć istotnych zmian w prawie pracy. W związku z tym pojawiają się również kwestie wymagające wyjaśnienia po stornie pracowników i pracodawców.

– Związane chociażby z weryfikacją godzin wykonanej pracy, z warunkami świadczonej pracy, kwestie też oczywiście urlopu czy doposażenia stanowiska pracy, koszty związane z internetem — taka prozaiczna rzecz, ale tutaj jest też kwestia wymagająca rozwiązania – kto te koszty musi ponosić – mówi Monika Walancik

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jest zagadnieniem z pogranicza employer brandingu czy marketingu, która zyskuje na coraz to większym znaczeniu, nad tym aspektem również pochylą się studenci „Zarządzania kapitałem ludzkim”.

Ponieważ działanie, które koncentruje się w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, przykładowo wolontariat pracowniczy. Jest to taka oferta dla własnych pracowników, która pozwala na ogromne identyfikowanie się z organizacją, a jednocześnie poczucie, że coś robimy dobrego – mówi Klaudia Kossowska.

Aktualny stał się również temat zarządzania zespołem rozproszonym.

Będę próbowała pokazać jak zminimalizować straty wynikające z pracy zdalnej i konieczności zmiany. Możemy to osiągnąć poprzez odpowiedni styl zarządzania, motywowania. Niestety obserwujemy kryzys, ale kryzys czy mniejszy czy większy jest zjawiskiem cyklicznym i trzeba nauczyć się być na niego przygotowanym – mówi Ewa Daros.

Zarządzanie Kapitałem Ludzkim na WSH to kierunek niezwykle przyszłościowy, studenci poznają aktualne trendy zarządzania w sektorze zasobów ludzkich w ciągu dwóch semestrów, jednak jak zapewniają władze uczelni – będą to semestry intensywnej pracy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy