WSH. Program Erasmus trwa mimo pandemii!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyższa Szkoła Handlowa już od ponad 15 lat uczestniczy w programie Erasmus. Do wyboru studenci mają wiele krajów europejskich, ale możliwe, że już w przyszłym roku akademickim, studenci będą mogli także uczyć się w Stanach Zjednoczonych i innych krajach spoza Unii Europejskiej.

– Za każdym razem jest tak pozytywny odzew, przy każdej rekrutacji, jak studenci wracają z Erasmusa, to pytają: ile jeszcze zostało miesięcy, żeby znowu wyjechać – mówi Paulina Hejdukowska, koordynatorka programu Erasmus + w WSH.

Skończyłem licencjat na tym uniwersytecie, a potem miałem okazję wziąć udział w Erasmusie i dlatego przyjechałem do Wrocławia – mówi student z Turcji, Alp Can Canoz.

Alp jest studentem pochodzącym z Turcji. Przyjechał, aby poszerzyć swoją wiedzę i poznać Polskę.

– To jest bardzo dobra uczelnia, ponieważ pracuję tutaj i jest świetny pomocny zespół wykładowców, który zawsze dużo od siebie daje. Te osoby pomogły mi na przykład znaleźć akademik – podkreśla Alp Can Canoz.

Wrocław według Alpa zachwyca, a najpiękniejsze są bezapelacyjnie polskie dziewczyny.

– Tak, polskie dziewczyny są piękne i to każdy wie. Życie w Polsce także jest świetne. Czasami jest tu zimno, ale nawet to pokochałem – dodaje Alp Can Canoz.

Obecnie w Turcji przebywają także studentki Wyższej Szkoły Handlowej.

– Byłam zaskoczona ludźmi, bo są oni bardzo mili i zawsze nam pomagali i pocieszali dobrym słowem – mówi Annie Parashchak, studentka WSH, uczestniczka programu Erasmus.

– Jedzenie jest przepyszne i tu jest bardzo ciepło i interesująco. Studiujemy turystykę i tu jest ona bardzo rozwinięta – mówi Anna Vekshyna, studentka WSH, uczestniczka programu Erasmus.

Wyższa Szkoła Handlowa przyjmuje i wysyła na wymianę wielu studentów już od ponad piętnastatu lat. Do wyboru jest 47 partnerskich uczelni. Rekrutacja do programu Erasmus w Wyższej Szkole Handlowej jest prosta.

– Potrzebuję średniej ocen, robię wewnętrzny test z języka angielskiego. Potem pod względem tych kryteriów wybieram 17 najszczęśliwszych osób – mówi Paulina Hejdukowska, koordynatorka programu Erasmus + w WSH.

Wyższa Szkoła Handlowa także szykuje nowość od następnego roku akademickiego.

– Pracujemy nad tym, aby studenci mogli wylecieć do Stanów Zjednoczonych, Ghany oraz innych krajów spoza Unii Europejskiej – dodaje Paulina Hejdukowska, koordynatorka programu Erasmus + w WSH.

Studenci podkreślają, że program Erasmus pozwala poznać nowe kultury i warto to wykorzystać, póki jest się studentem.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy